10 фудбалски ѕвезди во подем кои треба да ги следите сезонава

А.С.
/ 15.09.2020 / 16:07

Во најновата анализа на Football Daily се издвојуваат десет ѕвезди во подем и треба внимателно да ги следите во сезоната што следи.

Од Микел Артета во Арсенал и Андреа Пирло во Јувентус, кои ќе го оправдуваат името и како тренери на фудбласките гиганти по успешните играчки кариери, до Рис Џејмс кој „растура“ во Челси, овие млади менаџери и играчи се очекува да го сменат пејзажот во светскиот фудбал.

реклама

Нови видеа

play_arrow

Среќа во несреќа: Остана нечепнат по сообраќајка пред нос

Read more
play_arrow

Како ќе изгледа Марс по 100 години?

Read more
play_arrow

И Harley има нов електричен велосипед

Read more
play_arrow

30-минутен HIIT тренинг за целото тело

Read more
play_arrow

Обожавателите разочарани од новиот филм за Дејвид Боуви

Read more
play_arrow

НАСА планира да испрати подморница на Титан

Read more
play_arrow

Светски фудбалери кои некогаш биле бегалци

Read more
play_arrow

Јапонски експериментален воз достигна брзина од 382 км/ч

Read more
play_arrow

Руски диви „хакери“ бираат победник помеѓу Трамп и Бајден

Read more
play_arrow

„The White Tiger“ - новата серија на Netflix со Пријанка Чопра

Read more
play_arrow

Мал трик кој го забрзува процесот на слабеење

Read more
play_arrow

10 теории за вселената што ќе ве држат будни длабоко во ноќта

Read more