Како беше на скопското дерби Работнички - Вардар?

Филип Здравески
/ 15.04.2024 / 15:57

Прв пат сезонава градското дерби меѓу Работнички и Вардар се играше на Арената, а скопската публика во (за македонски фудбал) солидна бројка дојде на стадион. Особено бројна беше навивачката група Комити кои 90 минути му даваа поддршка на Вардар, а ги поздравија своите играчи и по натпреварот иако Работнички беше тој што на крајот се радуваше на победа од 2:0.

реклама

Фудбал

Шпанците открија како Чави го измамил Лапорта

Read more

Модриќ: Донесов одлука, сакам само таму да ја завршам кариерата

Read more

Струга ги дозна противниците за ЛШ - ќе се надева на фортуната

Read more

Daily Mail: Пеп си оди од Сити, неколку кандидати за негов наследник

Read more

Нови видеа

play_arrow

Rammstein направи спектакл во Белград

Read more
play_arrow

Скопје за време на Прва светска војна

Read more
play_arrow

7 најдобри фудбалски сезони на сите времиња

Read more
play_arrow

15 најмистериозни подводни аномалии

Read more
play_arrow

Топ 15 најстрашни туристички атракции

Read more
play_arrow

Топ 20 мегапроекти што ќе бидат завршени во 2024 година

Read more
play_arrow

Каде најчесто грешиме со јадењето протеини?

Read more
play_arrow

Подемот и падот на првиот вегански фудбалски клуб

Read more
play_arrow

Топ 15 најморничави напуштени градови

Read more
play_arrow

Кружен ток не е за секој

Read more
play_arrow

15 најмистериозни езера во светот

Read more
play_arrow

30-минутни интензивни вежби за совршени нозе

Read more