15-те најголеми градежни проекти кои никогаш не беа завршени

Потребни се огромни суми пари за реализирање на најголемите градежни проекти ширум светот, како и опширно планирање за да се обезбеди дека навистина има потреба од нив и дека ќе вредат трошоците и напорот гледано долгорочно.

Меѓутоа, работите не одат секогаш според планот, и поради различни причини како што се снемување пари или губење на желбата да се довршат работите, има различни градби низ светот кои едноставно не се завршени. Време е да ги погледнеме остатоците од она што некогаш биле големи амбиции, додека ги истражуваме 15-те најголеми откажани градежни проекти.

реклама

Архитектура

Другари направија луксузен станбен комплекс од напуштено училиште

Read more

Необична луксузна вила во Шпанија

Read more

The Circle: Најапсурдната идеја на Дубаи досега

Read more

Саудискиот дом на Роналдо: Луксузен стан со 17 соби, чини 280.000 евра месечно

Read more

Нови видеа

play_arrow

Астрономски чуда со слично име, но различна природа

Read more
play_arrow
Што се случува кога змија ќе проголта друга змија?

Што се случува кога змија ќе проголта друга змија?

Read more
play_arrow

Само британски фејлови

Read more
play_arrow

Седум фудбалери кои ги бираат парите пред сè друго

Read more
play_arrow

Што ако планетите во Сончевиот Систем излезат од своите орбити?

Read more
play_arrow

Топ 20 најдобри филмови со Робин Вилијамс

Read more
play_arrow

Комшијата што буши, некст левел

Read more
play_arrow

Што се случува во Јувентус?

Read more
play_arrow

Искрен трејлер за Star Wars спиноф серијата Andor

Read more
play_arrow

15 неверојатни животински фосили најдени досега

Read more
play_arrow

10 најголеми скандали на „Американски идол“

Read more
play_arrow

Што ќе се случи во човечкото тело ако хибернира 100 години?

Read more