Апдејтот Euro 2020 за PES ќе стигне во јуни

Официјално е потврдено дека апдејтот Euro 2020 за популарната фудбалска симулација Pro Evolution Soccer (PES) ќе стигне на 4 јуни.

Откако бројни спортски настани беа одложени поради пандемијата со коронавирус, фановите се свртеа кон е-спортот, кој сепак не беше поштеден од негативното влијание.

Konami вети дека на 30 април ќе понуди бесплатен Euro 2020 апдејт за  eFootball PES 2020, но тоа беше одложено по соопштението дека Европското фудбалско првенство ќе биде одложено за догодина. Меѓутоа, сега од Konami стигна нова информација – има промени во апдејтот и ќе биде достапен на 4 јуни за PlayStation 4, Xbox One и PC.

Апдејтите и понатаму ќе имаат 55 репрезентации и детално ќе бидат изработени стадионите Вембли и Санкт Петербург. Официјалната топка за финалето на Еуро исто така ќе биде достапна од 4 јуни.

Тагови
реклама

Америка е на раб на граѓанска војна, полицијата клекна пред демонстрантите

Read more

Нови 89 случаи на заразени со коронавирусот, починати 7 лица

Read more

Храна која го намалува нивото на тестостерон

Read more

Филипче: Огромен дел од новозаразените не се придржувале до мерките

Read more

Гејминг

Седум нови видеоигри кои со нетрпение ги очекуваме во јуни

Read more

Видеоиграта Valorant пристигнува на 2 јуни

Read more

Апдејтот Euro 2020 за PES ќе стигне во јуни

Read more

90-годишна Јапонка е најстарата гејмерка во светот

Read more

Гик

Се тестира технологија за 6G мрежа

Читај повеќе
  • play_arrow

Историски момент: SpaceX астронаутите пристигнаа на МВС

Читај повеќе
  • play_arrow

Лет со целосно електрична Cessna

Читај повеќе
  • play_arrow

SpaceX и НАСА полетаа кон МВС

Читај повеќе

Microsoft заменува новинари со роботи

Читај повеќе

Трол-фарми од Македонија и Филипините ширеле дезинформации за COVID-19

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Во последен момент - Space X и НАСА го одложија историското лансирање на Falcon 9

Читај повеќе
  • play_arrow

SpaceX и НАСА лансираат астронаути во вселената, следете во живо

Читај повеќе
  • filter

Lenovo ги претстави таблетите Yoga Duet 7i и IdeaPad Duet 3i

Читај повеќе