Бенедикт Камбербач стана миленик на жените­

Кога се зборува за борците за машко-женските односи, најчесто се спомнуваат припадничките на женскиот пол за да се изедначат со мажите. Ретки се тие мажи кои се борат на страната на жените и сакаат да им помогнат во исполнувањето на нивните цели.

Меѓу тие ретки мажи е славниот англиски актер Бенедикт Камбербач, кој сите го знаеме по улогите на Шерлок Холмс и Доктор Стрејнџ.

Дали сте знаеле дека Бенедикт е еден од ретките актери кои прифаќа улоги само ако неговите колешки примаат иста количина пари како него?

„Живееме во 21 век и сметам дека социјалните поделби се нешто што нè влечат назад во 15 век. Не е важно дали е некој маж или жена, црн или бел. Сите сме човечки суштества и мора да имаме ист третман каде и да се наоѓаме“, објасни актерот чии зборови освои многу женски срца.

Благодарение на неговата иницијатива многу актерки добиваат подобри плати и третмани, па искрено, може Бенедикт да биде прогласен за вистински витез и заштитник на жените.

Освен за рамноправност со жените, актерот многу се вложи во помош за децата и за младите сириски бегалци. Тој е еден од авторите на отвореното писмо до британската влада, објавено во 2015 година во Guardian, а во кое се осврна за проблемите на бегалците и собра повеќе од 150.000 фунти за Save the Children.

реклама

Порно ѕвезда ги открива најголемите лаги за индустријата за возрасни

Read more

Нема бегање од летачката рака на законот: Дронот гледа сѐ

Read more

Страшно невреме во Италија, град уништи стотици автомобили

Read more

Сите очи во Токио денеска беа вперени во Русинката Ангелина

Read more

Филм & ТВ

Најлошите филмови снимени според бестселери

Read more

Никол Кидман непрепознатлива за новата улога во серијата „Roar“

Read more

По 21 година, Македонија се враќа во Венеција со „Вера сонува за морето“

Read more

Овој филм на Netflix има 75 милиони прегледи за помалку од еден месец

Read more
 

Сцена

  • play_arrow

Најлошите филмови снимени според бестселери

Читај повеќе

Никол Кидман непрепознатлива за новата улога во серијата „Roar“

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

„Чувај ме“ е новата песна на култниот македонски бенд „Д.Н.О“

Читај повеќе

По 21 година, Македонија се враќа во Венеција со „Вера сонува за морето“

Читај повеќе
  • play_arrow

Уште еднаш, овојпат без солзи: „Архангел“ се поезијата на Скопје

Читај повеќе
  • play_arrow

Овој филм на Netflix има 75 милиони прегледи за помалку од еден месец

Читај повеќе
  • play_arrow

Објавен тизерот за последната сезона на „La Casa de Papel“

Читај повеќе
  • play_arrow

Трејлерот за последната сезона на „The Walking Dead“ е прилично брутален

Читај повеќе
  • play_arrow

30 интересни факти за „Interstellar“

Читај повеќе