Бил Гејтс како Остин Пауерс – видеото требаше да биде за интерна употреба

Бил Гејтс и Стив Палмер, коосновачот и поранешниот директор на Microsoft, пред многу години снимиле кратко видео – пародија на сцена од филмот „Austin Powers“.

Видеото беше објавено на YouTube уште во 2009 година, но „од нафталин“ го изваде водетелот на BNN Bloomberg Џон Ерлихман. Било снимено за интерна употреба во текот на 14-годишната кариера на Балмер на позицијата директор на Microsoft што почна во 2000 година.

Гејтс ја игра улогата на Остин Пауерс, а Балмер е Доктор Зло. Интересно е да се види како двајца моќни и влијателни ликови во компјутерскиот свет знаат да се забавуваат.

 

 

реклама

Забава

Моментот кога јагуар ѝ се приближува на фотографка во мракот

Read more

Најдобрите фејлови од годината, досега

Read more

Анимирана историја на Хрватска

Read more

Роко, тргни ја опашката

Read more

Нови видеа

play_arrow

Сите голови на Милан во сезоната 2019/20

Read more
play_arrow

Што се случува во телото кога јадете брза храна?

Read more
play_arrow

Најдобри вежби за стомачни мускули, научно докажано

Read more
play_arrow

Идеја за ручек: Тестенини со лосос по рецепт на Џејми Оливер

Read more
play_arrow

Направете сами: Здрави летни коктели за разладување

Read more
play_arrow

10 вежби за слабеење кои секој може да ги прави дома

Read more
play_arrow

Десет клубови кои имаа многу среќа сезонава

Read more
play_arrow

Десерт на денот: Суфле палачинки

Read more
play_arrow

Моментот кога јагуар ѝ се приближува на фотографка во мракот

Read more
play_arrow

Здрав предизвик: Како да ја убиете зависноста од шеќер?

Read more
play_arrow

Петгодишно момче пливаше со најголемата ајкула во светот

Read more
play_arrow

Топ 10 локации во Шпанија кои мора да се посетат

Read more