Болдвин нишанел кон камера кога ја усмртил Хачинс

Алек Болдвин го носел револверот со себе и го вперил кон камерата за време на проба на снимањето на филмот „Rust“, кога оружјето испукало и ја погодило во градите директорката на фотографија Халина Хачинс, се наведува во судскиот документ објавен синоќа.

Писменото сведочење дава дополнителни детали за случајното пукање во Ново Мексико, во кое во четвртокот беше убиена 42-годишната Халина Хачинс, а режисерот Џоел Соуза беше ранет.

Кога на Болдвин му бил предаден пиштолот му било кажано дека е безбеден за употреба, беше објавено претходно во судските документи на властите во Санта Фе.

„Соуза рече дека Алек седел на клупа во црквата и вежбал да го вади пиштолот од појасот. Тој исто така рече дека Хачинс гледала преку неговото рамо кога слушнал нешто што звучело како камшик, а потоа силен истрел“, се вели во соопштението.

Хачинс била погоден во пределот на градите, се наведува во документот.

„Џоел нејасно се сеќава дека Халина се жалела на болка во стомакот и го фатила за торзото. Тој исто така рече дека почнала да се тетерави наназад и така паднала на земја“, се додава во соопштението. Хачинс рекла дека не може да ги почувствува нозете, им кажал на официјалните лица Рид Расел, снимател кој стоел покрај неа во моментот на пукањето.

По малку изгубениот Болдвин беше фотографиран во саботата пред хотел во Санта Фе како се гушка и разговара со Мет Хачинс, сопругот на починатата и нивниот деветгодишен син.

Во говорот на комеморацијата, Мет ја нарече смртта на неговата сопруга „огромна загуба“.

Засега никој не е обвинет за фаталниот инцидент што се случи за време на пробата на ранчот Бонанца Крик во близина на Санта Фе во четвртокот, но канцеларијата на шерифот ја продолжува истрагата.

Неколку медиумски извештаи изразија загриженост за безбедносните протоколи при снимањето на нискобуџетниот филм, а Соуза и Расел потврдија дека пред несреќата снимателската екипа го напуштила објектот наводно поради загриженост за недоволната безбедност на сетот.

реклама

Предупредувачки знаци дека црниот дроб ви е полн со токсини

Read more

Промашување на векот: Најголемиот трговски центар во светот зјае празен

Read more

Што ви се случува во телото откако ќе земете „вијагра“?

Read more

Колку сексуални партнери пред вас се „премногу“?

Read more

Филм & ТВ

Топ 10 филмски интерпретации на принцезата Дијана

Read more

Студент од Северна Кореја осуден на смрт поради криумчарење на серијата „Squid Game“

Read more

Објавен трејлер за новиот филм „American Refugee“

Read more

Новиот документарец за Битлси го демистифицира распаѓањето на Фамозната четворка

Read more
 

Сцена

  • play_arrow

Топ 10 филмски интерпретации на принцезата Дијана

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 женски групи кои повеќе не постојат

Читај повеќе
  • play_arrow

Студент од Северна Кореја осуден на смрт поради криумчарење на серијата „Squid Game“

Читај повеќе
  • play_arrow

Објавен трејлер за новиот филм „American Refugee“

Читај повеќе
  • play_arrow

Новиот документарец за Битлси го демистифицира распаѓањето на Фамозната четворка

Читај повеќе
  • play_arrow

Billboard ја прогласи најдобрата песна на сите времиња

Читај повеќе
  • play_arrow

Новата корејска серија „Hellbound“ руши рекорди

Читај повеќе
  • play_arrow

Ридли Скот ги обвини младите и технологијата за неуспехот на „The Last Duel“

Читај повеќе

Кијану Ривс: Изгледа уште сум во брак со Винона Рајдер

Читај повеќе