Десетте најголеми ривалства во фудбалот во овој момент

А.С.
/ 27.10.2020 / 20:27

Во најновиот Топ 10 на Football Daily се анализираат најзаострените ривалства во светот на фудбалот во моментов.

Од Солскјер и неговата добронамерна, но сепак несреќна средба со Мурињо, до Франк Лампард кој има тензии со Јирген Клоп, ова се навистина интересни „темпирани бомби“ кои одвај чекаме да „пукнат“.

Секако, тука се и ривалствата меѓу фудбалерите, како она меѓу Мохамед Салах и Садио Мане, но и лабилната врска меѓу Пол Погба и неговиот агент Мино Раиола.

Да не го заборавиме и Меси и неговиот спор со шефот на Барса, Бартомеу.

реклама

Нови видеа

play_arrow

Брзи и вкусни идеи за појадок со Гордон Ремзи

Read more
play_arrow

Рај за велосипедисти

Read more
play_arrow

Транспорт на отворено море: Дронови кои им пркосат на ветровите и брановите

Read more
play_arrow

Како да се ослободите од подуеност на стомакот?

Read more
play_arrow

Неверојатна борба меѓу тигар и мечка

Read more
play_arrow

Првиот тим на Клоп во Ливерпул: Каде се сега?

Read more
play_arrow

Снимка од пијана верверица стана хит на интернет

Read more
play_arrow

Откачена биологија: Сѐ што не сте знаеле за интелигентните октоподи

Read more
play_arrow

Искрен трејлер за „The New Mutants“

Read more
play_arrow

Дали би си купиле ваков кревет?

Read more
play_arrow

Објаснето за да сфатат сите: Што е гравитација?

Read more
play_arrow

Каква мизерна година, пее Роби Вилијамс во новата песна „Can’t Stop Christmas“

Read more