Две награди за „Кривогаштани промет“

Kомпанијата „Кривогаштани промет“ e добитник на две награди, со кои само се потврди квалитетот на производите, кој е и основната вредност на компанијата.

Едната награда се однесува на признанието „Македонски квалитет 2019“, каде токму „Кривогаштани промет“ како единствена компанија од прехранбениот сектор беше наградена. Престижното признание за афирмација на македонскиот квалитет во земјата и интернационално, го доделува Сојузот на стопански комори на Македонија под покровителство на претседателот Н. Е. Стево Пендаровски.

Горан Цуцулески и Симе Станчески, менаџери на компанијата „Кривогаштани промет“ ја добија втората награда „Претприемач на годината 2019“  во организација на Македонската развојна фондација за претпријатија (МРФП), Сојузот на стопански комори на Македонија (ССК) и Стопанската комора на северозападна Македонија (СКСЗМ). Ко-организатор беше Националниот центар за развој на иновации  и претприемачко учење, а институционален покровител - Министерството за економија на Република Северна Македонија.

„Кривогаштани промет“ ги пласира своите производи под брендот Gurmano, кои се продаваат во Македонија и се извезуваат во 23 земји во светот. 

Gurmano нуди ајвар, пинџур, лутеница, малиџано, закуска (сите во блага и лута варијанта), печена пиперка, печена сомборка, феферони, пиперчиња со сирење и други производи правени по оригинален македонски рецепт и со суровини главно добиени од Пелагонискиот регион. 

А следната година, „Кривогаштани промет“ ќе ја слави 30 годишнината од своето постоење.

*Промотивен текст.

реклама

Зошто почна да паѓа вредноста на доларот?

Read more

Дали Путин ја прави истата грешка поради која Хитлер ја загуби војната?

Read more

Секс во вселената – една од најтешките задачи на НАСА

Read more

Пет причини зошто треба почесто да имате секс

Read more

Живот

На кои светски атракции најмногу се жалат туристите?

Read more

Олена Зеленска: Никој нема да ми го одземе сопругот, па ни војната

Read more

Пет моќни навики со кои ќе станете успешен лидер

Read more

Пет знаци на кои животот радикално ќе им се смени во наредната недела

Read more
 

Магазин

  • play_arrow

На кои светски атракции најмногу се жалат туристите?

Читај повеќе

Пет причини зошто треба почесто да имате секс

Читај повеќе

Како правилно да трчате во лето?

Читај повеќе

Олена Зеленска: Никој нема да ми го одземе сопругот, па ни војната

Читај повеќе

Знаци дека се однесувате како да сте му мајка, а не партнерка

Читај повеќе
  • play_arrow

Совети за почетници: Како да зготвите риба?

Читај повеќе

Пет моќни навики со кои ќе станете успешен лидер

Читај повеќе
Седум совети како да спиете подобро

Седум совети како да спиете подобро

Читај повеќе

Пет знаци на кои животот радикално ќе им се смени во наредната недела

Читај повеќе