Емили Ратајковски го критикуваше филмот за Мерилин Монро: Правиме фетиш од женската болка

Продолжува бранот негативни критики за филмот „Blonde“, инспириран од животот и делото на легендарната актерка Мерилин Монро, кој неодамна беше објавен на Netflix.

Сега се огласи и манекенката, актерка и активистка Емили Ратајковски, која го критикуваше филмот „Blonde“ кој зборува за животот на актерката Мерлин Монро.

„Не сум изненадена што е објавен уште еден филм кој прави фетиш од болката на жените, дури и кога тие се мртви“, рече таа во клипот што го објави на TikTok.

Таа ги наведе Ејми Вајнхаус, Бритни Спирс и принцезата Дијана како примери на жени со кои општествотое е „опседнато“.

„Сите ние всушност правиме фетиш од женската болка. Опседнати сме со мртви девојки и сериски убијци. Можам слободно да кажам дека научив да ја величам болката во мојот живот", додала таа.

Голем број гледачи го критикуваа филмот на Ендрју Доминик. Потсетуваме дека беа прикажани неколку одвратни сцени со силување. Филмот не се препорачува за луѓе помлади од 17 години.

реклама

Хороскопски знаци кои ги очекува голема среќа во декември

Read more

Годишниот хороскоп за 2023 предупредува два хороскопски знаци

Read more

Најпопуларниот јутјубер ќе се кандидира за претседател на САД

Read more

Вработен во Катар стана интернет сензација: Попопуларен е и од Меси

Read more

Филм & ТВ

Најстариот актер од серијата „Squid Game“ обвинет за сексуално вознемирување

Read more

„White Noise“ е семејниот филм што не знаевме дека ни треба

Read more

По 80 филмови, Сталоне е опасен мафијаш вo серијата „Tulsa King“

Read more

Новиот Avatar мора да стане еден од најгледаните филмови само за да излезе на нула

Read more
 

Сцена

Шер за 40 години помладиот дечко: Знам, и мене ми е чудно

Читај повеќе

Најстариот актер од серијата „Squid Game“ обвинет за сексуално вознемирување

Читај повеќе
  • play_arrow

„White Noise“ е семејниот филм што не знаевме дека ни треба

Читај повеќе

Џеј Ло ги избриша сите објави на Instagram

Читај повеќе
  • play_arrow

По 80 филмови, Сталоне е опасен мафијаш вo серијата „Tulsa King“

Читај повеќе
  • play_arrow

Минаа 31 година од смртта на легендарниот Фреди Меркјури

Читај повеќе
  • play_arrow

Новиот Avatar мора да стане еден од најгледаните филмови само за да излезе на нула

Читај повеќе

Николас Кејџ непрепознатлив на снимањето за „Dream Scenario“

Читај повеќе

Кање Вест повторно ќе се кандидира за претседател на САД

Читај повеќе