Epic Games ве чести две хорор игри за Ноќта на вештерките

Без разлика дали сте фан на Ноќта на вештерките или не, ако сакате видеоигри, Epic Games имаат одлична вест.

По повод хорор празникот и имајќи предвид дека хорор жанрот ужива голема популарност решија да ги почестат корисниците со две бонус игри - Blair Witch и Ghostbusters Remastered.

Blair Witch е хорор што се појави минатата година, работена по дејството во истоимените филмови, а благодарение на добрите хорор елементи, генерираше многу позитивни реакции од публиката.

Ghostbusters: The Video Game Remastered носи автентично искуство со оригиналнитеактери и приказната од филмовите, а механиката за лов на духови е сè уште уникатна.

Постапката е веќе позната, само треба да поминете низ процесот на преземање на двата наслова и после тоа тие ќе останат во ваша сопственост засекогаш.

Можете да го направите ова преку овој линк до следниот четврток, 5 ноември.

реклама

Таксист нашол 300.000 евра и му ги вратил на сопственикот

Read more

Генијален трик за возачи: Одмрзнете ги прозорците за 10 секунди

Read more

Ова се најдобрите серии во последните 10 години

Read more

Филипче: Вратени на работа 40 медицински сестри

Read more

Гејминг

Бекам ќе заработи од FIFA 2021 повеќе отколку што заработи со Манчестер

Read more

Креаторите на Hitman прават видеоигра за Џејмс Бонд

Read more

Најпотценетата Бетмен игра на сите времиња

Read more

Ладен викенд пред нас, повелете две бесплатни видеоигри

Read more

Гик

ЕУ покрена постапка за враќање во сообраќај на авионите Boeing 737 Max

Читај повеќе
  • play_arrow

Запознајте се со CAT S42, првиот телефон со антибактериска заштита

Читај повеќе

Snapchat нуди милион долари дневно за најзабавните видеа

Читај повеќе

Кина успешно лансира роботизирано летало на Месечината

Читај повеќе

Клучни информации за дел од досегашните вакцини против COVID-19

Читај повеќе
  • play_arrow

Бекам ќе заработи од FIFA 2021 повеќе отколку што заработи со Манчестер

Читај повеќе

Познати нови детали за смартфонот OnePlus 9 Pro

Читај повеќе

Велешка „Брако“ создаде моќна еколошка машина за чистење

Читај повеќе

Никој не го прашува Трамп: Бајден ќе го добие претседателскиот профил на Twitter

Читај повеќе