Ескорт дама открива што најмногу ги пали мажите

Ескорт дамата Аманда Гоф, позната по уметничкото име Саманта Икс, откри што најмногу ги врти мажите.

Многумина од нас мислат на големи гради или задник, но се работи за сосема други работи. Прво, вели таа, ги палат жени кои носат очила.

„На Instagram објавив фотографија со очила. Моето сандаче беше преплавено со пораки“, рекла таа.

Покрај наочарите, повеќето мажи сакаат да гледаат жена во сосема опуштено издание, т.е. обична, спортска облека.

„Мажите сакаат кога изгледате како штотуку да сте се вратиле од теретана. Ова можеби не е добра вест за девојките кои трошат многу пари на фустани, а мажите имаат поглед вперен во хеланките фрлени во корпата за перење“, изјавила таа.

Таа изјавила и дека мажите многу се палат на женски стапала, дури и повеќе од нивните облини. Саманта тврди дека на OnlyFans ѝ плаќаат по неколку стотици долари за да им праќа фотографии од стапала и штикли. Таа додала дека дури и не бараат од неа да ги фотографира градите.

„Неодамна ги зголемив градите, но знаете што најмногу коментираат мажите? Моите стапала“, рекла таа.

Покрај горенаведеното, мажите сакаат да гледаат линии од костимот за капење кај жените кои остануваат на телото по сончањето.

„Исончаните линии се само навестување за мажите за она што е одоздола“, додаде таа.

Исто така ги возбудуваат пополните дами.

„Мажите сакаат заоблено, меко тело кое можат да го зграпчат. Мажите никогаш не ми кажале дека сум се здебелила, а кога мислев дека ја имам најдобрата фигура во мојот живот, ми рекоа дека сум изгубила многу килограми“, вели Саманта.

реклама

Топ 5 најдолговечни животни - некои живеат и илјадници години

Read more

Зошто никогаш не треба да користите мобилен телефон додека сте во тоалет?

Read more

Со 11.100 км/ч за 1 час низ половина свет: Тестот беше успешен, доаѓа ракетен авион?

Read more

Тешка недела: Финансиски хороскоп за секој знак од 15 до 21 април

Read more

Љубов и секс

Колку често мажите и жените помислуваат на секс?

Read more

Постојано критикување - штетна навика која може да ја уништи врската

Read more

Дали секс двапати во една вечер ги зголемува шансите за забременување?

Read more

Секс на прв состанок: Дали е табу тема или се случува почесто отколку што мислите?

Read more
 

Магазин

Тешка недела: Финансиски хороскоп за секој знак од 15 до 21 април

Читај повеќе

Едноставна промена на животниот стил може да го намали крвниот притисок

Читај повеќе

Зошто често се чувствувате уморни во текот на денот?

Читај повеќе

Колку често мажите и жените помислуваат на секс?

Читај повеќе

Стјуардеса откри како ги „казнуваат“ патниците кои не сакаат да го отстапат седиштето на дете

Читај повеќе

Кое е најлошо време да се мерите на вага?

Читај повеќе
Четири типа на пријатели

Четири типа на пријатели кои сите ги имаме

Читај повеќе

Постојано критикување - штетна навика која може да ја уништи врската

Читај повеќе

10 најголеми митови за исхраната во кои треба да престанеме да веруваме

Читај повеќе