FIFA 21 и Madden NFL 21 наскоро ќе бидат достапни на PS 5 и Xbox Series X

Новите верзии на популарните игри Madden NFL 21 и FIFA 21 ќе бидат достапни за конзолите PlayStation 5 и Xbox Series X и S во декември.

Компанијата ЕА потврди дека игрите пристигнуваат на новите конзоли на 4 декември, а корисниците на PS4 и Xbox One кои ќе купат една од овие две игри ќе ја добијат дигиталната верзија од новата бесплатно.

Новите верзии ќе бидат достапни бесплатно во ограничен временски период односно до пристигнувањето на игрите Madden NFL 22 и FIFA 22 кон крајот на 2021 година.

Remote video URL
Remote video URL
Тагови
реклама

Таксист нашол 300.000 евра и му ги вратил на сопственикот

Read more

Генијален трик за возачи: Одмрзнете ги прозорците за 10 секунди

Read more

Скопје се раззеленува со над 15 илјади садници

Read more

Ова се најдобрите серии во последните 10 години

Read more

Гејминг

Бекам ќе заработи од FIFA 2021 повеќе отколку што заработи со Манчестер

Read more

Креаторите на Hitman прават видеоигра за Џејмс Бонд

Read more

Најпотценетата Бетмен игра на сите времиња

Read more

Ладен викенд пред нас, повелете две бесплатни видеоигри

Read more

Гик

ЕУ покрена постапка за враќање во сообраќај на авионите Boeing 737 Max

Читај повеќе
  • play_arrow

Запознајте се со CAT S42, првиот телефон со антибактериска заштита

Читај повеќе

Snapchat нуди милион долари дневно за најзабавните видеа

Читај повеќе

Кина успешно лансира роботизирано летало на Месечината

Читај повеќе

Клучни информации за дел од досегашните вакцини против COVID-19

Читај повеќе
  • play_arrow

Бекам ќе заработи од FIFA 2021 повеќе отколку што заработи со Манчестер

Читај повеќе

Познати нови детали за смартфонот OnePlus 9 Pro

Читај повеќе

Велешка „Брако“ создаде моќна еколошка машина за чистење

Читај повеќе

Никој не го прашува Трамп: Бајден ќе го добие претседателскиот профил на Twitter

Читај повеќе