Фудбалерката Меган Рапино ја запроси кошаркарката Сју Бирд

Една од најголемите спортски двојки реши да го направи следниот чекор во врската.

Кошаркарката на Сиетл Сторм, Сју Бирд, објави фотографија на Instagram од моментот кога нејзината долгогодишна партнерка, фудбалската ѕвезда Меган Рапино, ја запросува клекната на едно колено.

Иако фотографијата нема посебен опис, повеќе од јасно е која е новоста на двете славни спортистки.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Sue Bird (@sbird10) on

„Јас сум геј. Меган ми е девојка. Тоа не е тајна за луѓето кои ме познаваат. Не се чувствувам како да не го живеам својот живот. Мислам дека луѓето имаат некоја претпоставка дека ако не зборуваш за тоа, сигурно се скриеш, како да е тајна. Тоа никогаш не беше така за мене“, изјави Бирд своевремено.

И покрај тоа што професионално играа во ист град долги години, двете се запознале на Олимписките игри 2016 во Рио де Жанеиро, каде Бирд освои златен медал со американскиот тим.

Рапино има 35 години и е по потекло од Калифорнија, а Бирд е родум од Њујорк и има 40 години. Заедно се официјално од 2017 година, а ова ќе биде прв брак и за двете.

Врховниот суд на САД на 26 јуни донесе историска одлука да се легализираат истополовите бракови во сите 50 американски држави.

реклама

Масовно иселување: Зошто си заминуваат луѓето од Македонија и дали би се вратиле?

Read more

Бил Гејтс: Треба да се подготвиме за нова пандемија

Read more

Пробајте нешто ново: Извонредни трикови за незаборавна предигра

Read more

Најдени телата на господар и слуга кои настрадале во ерупцијата во Помпеја

Read more

Живот

Десет најскапи градови за живеење во 2020 година

Read more

Бил Гејтс: Треба да се подготвиме за нова пандемија

Read more

Најголемите „давежи“ меѓу хороскопските знаци

Read more

Како да препознаете чист и квалитетен мед?

Read more

Магазин

Намирници кои треба да ги јадете ако сакате да се одбраните од COVID-19

Читај повеќе
  • filter

Запознајте ја новата мис Универзум: Андреа Мартинес, од кошаркарка до мис на Шпанија

Читај повеќе

Идеја за десерт: Чоколадна торта

Читај повеќе

За малку избегнат судир на патнички авион и НЛО

Читај повеќе

Десет најскапи градови за живеење во 2020 година

Читај повеќе

Бил Гејтс: Треба да се подготвиме за нова пандемија

Читај повеќе

Љубовен хороскоп: Како функционира врската меѓу два исти хороскопски знаци?

Читај повеќе
  • play_arrow

3Д анимација: Што прави коронавирусот кога ќе влезе во вашето тело?

Читај повеќе
  • play_arrow

7 одлични вежби за совршени бицепси

Читај повеќе