Горда, страсна, театрална: Таква е Лавицата

Дарежлива, театрална, привлечна, храбра, страсна, тврдоглава, упорна, љубезна, лојална, искрена, разиграна, темпераментна, горда, полна со живот, роден лидер - ова е жената родена во знакот на Лав. Лесно ќе ја забележите Лавицата во толпата - таа се смее најгласно, има најубава насмевка, а нејзината самодоверба „пука“ во сите правци.

Со овој хороскопски знак управува Сонцето, центарот на универзумот, а во согласност со тоа, Лавот сака да биде во центарот на вниманието, што лесно успева. Топла кога треба е таква, таа ќе ги „извади канџите“ и ќе се брани ако ја нападнете неа или нејзините блиски, а кога ќе се налути, комплиментите и подароците најдобро ќе ја смират.

Таа има авантуристички и силен дух и сака да победува, а благодарение на нејзината интелигенција, генијалност и креативност, нејзиниот живот е исполнет со многу победи.

Секс и врски

Независна и силна индивидуалност, жената Лав сака партнер со кого ги споделува овие квалитети. Не ѝ треба никој да се грижи за неа, туку човек доволно самоуверен за да не се плаши дека ќе го засени кога таа покрај него ќе се покаже во целиот нејзин сјај. Во врската, Лавицата сака секогаш да се забавува и да живее динамично - не може да издржи рутина и постојано размислува за начини да промени нешто и да го направи подраматично.

Сексот ѝ е многу важен и тоа е најдобриот начин нејзиниот партнер да ѝ покаже колку е посакувана. Таа обожава секси долна облека, како и водечка улога во спалната соба. За неа нема табуа во сексот, таа сака да проба сè, а и нејзиното задоволство и уживањето на партнерот ѝ се подеднакво важни. Делови од телото со кои управува овој хороскопски знак се 'рбетот, грбот и срцето, па затоа е најлесно да ја заведете со сензуално галење по грбот. Во љубовта, Лавицата најдобро се согласува со Близнаци, Стрелец и Вага.

Пријателство

Благодарение на нејзината топла личност, магична енергија, ентузијазам и полетност, жената Лав ги привлекува луѓето околу себе како магнет, а нејзините пријатели често се нејзини „обожаватели“, луѓе кои ѝ се восхитуваат. Дарежливата Лавица сака да ги разгалува своите пријатели и е најдобар пријател за многумина. Никогаш нема да ги изневери пријателите и секогаш ќе биде со нив, ќе им прости сè освен - предавство.

Изглед

Густа коса како лавовска грива, експресивни црти на лицето, големи, топли очи, искрив поглед, широко чело, напрчен нос и мали уши, се физичките карактеристики по кои Лавицата е препознатлива. Најмногу е горда на својата густа коса, која најчесто е руса или црвена.

Лавиците често се високи, со долги нозе, елегантни и со многу силна мускулатура и кралско држење и настап. Секогаш изгледа респектабилно, гордо и избалансирано. Лавицата сака да го украсува својот изглед со накит и други модни додатоци, како и жолта и портокалова облека.

Стилска икона

Сака да се истакнува во жолто и портокалово, но бојата што ќе ја „катапултира“ во центарот на вниманието е златото, бојата на сè што Лавицата сака и претставува - топлина, раскош, театралност, посебност, восхит. Таа избира облека и модни додатоци само со најдобар квалитет, а нема моден конформизам - сака да носи работи што никој друг ги нема.

Успешно ги „краде“ најдраматичните и невообичаени модни трендови благодарение на вродената самодоверба. Таа сака фини материјали како свила и кашмир и совршено скроена облека. Ништо не ја зголемува нејзината самодоверба подобро од тоа да оди на фризер. Во нејзината гардероба сигурно ќе има чевли украсени со светки и пердуви, како и впечатлив ѓердан направен од светкави камења.

Жената Лав е родена како дива, исто како пејачката и актерка Џенифер Лопез. Оваа бомбастична Лавица е како вино - колку е постара, толку подобро изгледа. Каде и да се појави, таа го краде вниманието, а нејзините модни комбинации се паметат долго време.

Во драматични креации гледаме и други познати Лавици - Меган Маркл, Кајли Џенер, актерките Шарлиз Терон и Џенифер Лоренс, Сандра Булок, Хали Бери, Мила Кунис и Хелен Мирен, како и поп-ѕвездата Мадона, се припаднички на знакот Лав кои редовно привлекуваат внимание со својот стил.

реклама

Беше еден од најплатените актери во Холивуд, банкротира купувајќи глупости

Read more

Били Ајлиш: Изгубив 100.000 следбеници поради моите големи гради

Read more

Цело време погрешно го полните телефонот, затоа батеријата кратко ви трае

Read more

Порно ѕвезда открива: Најчестата грешка кои сите ја прават во сексот

Read more

Живот

Три хороскопски знаци на кои не треба да им верувате

Read more

Пет навики кои ги има скоро секој, а кои привлекуваат лоша енергија во домот

Read more

Како за 5 секунди да откриете дали месото е свежо?

Read more

Неколку идеи за есенска декорација кои не чинат многу

Read more
 

Магазин

Кој најчесто заболува од долг ковид?

Читај повеќе

Топ 3 најздрави есенски намирници

Читај повеќе

Instagram убавица: Кара Дел Торо

Читај повеќе

Пет хороскопски знаци кои важат за најголеми заводници

Читај повеќе

Порно ѕвезда открива: Најчестата грешка кои сите ја прават во сексот

Читај повеќе

Науката има објаснување: Зошто некои деца не сакаат да јадат брокула?

Читај повеќе

Подобрете го имунитетот по природен пат со помош на овој пијалак

Читај повеќе

Секој пар минува низ пет фази во љубовта, третата е најтешка

Читај повеќе

Три хороскопски знаци на кои не треба да им верувате

Читај повеќе