Honor во август ќе го претстави смартфонот Magic 3

Honor во август ќе го претстави новиот смартфон.

Се работи за моделот Honor Magic 3 кој ќе биде наследник на Magic 2 од 2018 година. Тој уред имаше селфи камера под екранот.

Смартфонот имаше Kirin 980 процесор, 6,39-инчен AMOLED екран и 3 задни камери.

Ако Honor ја врати Magic линијата, тогаш може да се очекува првиот смартфон на преклон кој секогаш е фокусиран на иновативен дизајн. Исто така, се наведува дека уредот ќе го движи Qualcomm Snapdragon 888 Pro процесор.

Тагови
реклама

Мобилни

OnePlus наскоро ќе го претстави својот прв телефон на преклопување

Read more

Motorola го претстави флагшипот Moto Razr 2022

Read more

Како да го спасите телефонот ако ви падне во солена вода?

Read more

Дали гејмерскиот Black Shark 5 Pro ќе го помине тестот на издржливост?

Read more
 

Гик

OnePlus наскоро ќе го претстави својот прв телефон на преклопување

Читај повеќе

Змијолики роботи би можеле да се користат во операции за спасување животи

Читај повеќе

Како мозокот ни помага да заштедиме пари?

Читај повеќе
  • play_arrow

Жив праисториски фосил: Снимена змијокила ајкула која демне во длабочините

Читај повеќе

Телескопот Hubble фотографираше нереални сцени во Орионовата маглина

Читај повеќе

Google сè уште нема решение за ажурирањето на Android

Читај повеќе

ЕСА руските ракети ќе ги замени со оние на Илон Маск

Читај повеќе

Тинејџерите сѐ повеќе го напуштаат Facebook

Читај повеќе

Xiaomi претстави функционален хуманоиден робот

Читај повеќе