Hyundai ја објави првата фотографија од новиот Santa Fe

Новиот Santa Fe ќе се нуди во комбинација со plug-in хибриден погон.

Од Hyundai го подготвија новиот Santa Fe за кој велат дека е темелно редизајниран модел од четвртата генерација, но се чини дека од јужнокорејската автомобилска компанија отидоа чекор понатаму бидејќи овој SUV е базиран на нова платформа.

На првата официјална фотографија на Hyundai е откриено лицето на новиот Santa Fe на кој се истакнуваат дизајнираните дневни ЛЕД светла, а на новата платформа овој SUV ќе се понуди со повеќе погонски опции, меѓу кои е и plug-in хибридна верзија.

Од Hyundai истакнуваат дека новата платформа ќе го направи Santa Fe да биде посигурен и побезбеден автомобил, а првите примероци во европските продажни салони ќе пристигнат во септември.

Тагови
реклама

Протести во Белград поради враќањето на полицискиот час, полицијата употреби солзавец

Read more

Родителите на деца кои одат во училиште да се вратат на работа, одлучи Владата

Read more

Како паметно да одговорите на навреда?

Read more

Витаминот Д и коронавирусот - Вистинска или залудна надеж?

Read more

Авто новости

Mazda ја претстави „тројката“ која развива 250 КС

Read more

Suzuki Across или Toyota RAV4?

Read more

Луксуз и комфор: Bentley го претстави освежениот Bentayga

Read more

Volkswagen го освежи својот најпродаван SUV

Read more

Автомобили

  • play_arrow
  • filter

Mazda ја претстави „тројката“ која развива 250 КС

Читај повеќе
  • play_arrow

Nissan со тизер го најави електричниот кросовер Ariya

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Suzuki Across или Toyota RAV4?

Читај повеќе
  • filter

Луксуз и комфор: Bentley го претстави освежениот Bentayga

Читај повеќе
  • filter

Volkswagen го освежи својот најпродаван SUV

Читај повеќе

Откажан Саемот за автомобили во Женева за 2021 година

Читај повеќе
  • filter

Audi го претстави освежениот модел Q5 SUV

Читај повеќе
  • filter

Произведен последниот Bentley Mulsanne

Читај повеќе
  • filter

Поглед во тјунираниот Audi A6 Allroad

Читај повеќе