Hyundai објави тизери за електричниот SUV Ioniq 5

Компанијата Hyundai објави тизери за електричниот SUV кој ќе биде претставен во февруари.

Се работи за моделот Ioniq 5 кој Hyundai го најавува со 3 нови тизери. Автомобилот е базиран на новата E-GMP платформа и изгледа поатрактивно во однос на актуелниот хетчбек.

Автомобилот има индивидуални светлосни елементи на предната и на задната страна. На предната страна на автомобилот има 4 дневни светла во облик на буквата „U“, а четирите задни светла имаат правоаголна форма.

Со 5-минутно полнење на батеријата ќе може да се поминат 100 километри, а 100% полната батерија овозможува домет до 550 км.

Hyundai ќе го претстави Ioniq 5 во февруари, а продажбата започнува во текот на годината.

Тагови
реклама

Некогаш беше најдебелото дете во светот, сега никој не може да го препознае

Read more

Peugeot го смени „лавчето“ – дали ви се допаѓа?

Read more

Од утре почнува пописот - еве кој прв ќе се попишува

Read more

Тешка сообраќајна несреќа на Пониква, загина девојче

Read more

Авто новости

Еве како изгледа BMW X6 M по третманот во G-Power

Read more

Хит - електричен автомобил кој чини 4.500 долари

Read more

Mercedes C-Class на струја ќе стигне по 2024 година

Read more

Играчите на Реал ги добија новите Audi „ѕверки“: Кој го избра најскапиот модел?

Read more
 

Автомобили

  • filter

Еве како изгледа BMW X6 M по третманот во G-Power

Читај повеќе

Хит - електричен автомобил кој чини 4.500 долари

Читај повеќе

Mercedes C-Class на струја ќе стигне по 2024 година

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Играчите на Реал ги добија новите Audi „ѕверки“: Кој го избра најскапиот модел?

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Peugeot го смени „лавчето“ – дали ви се допаѓа?

Читај повеќе
  • filter

Како изгледа возниот парк на Илон Маск?

Читај повеќе
  • filter

Освежениот MINI со 5 врати пристигнува во март

Читај повеќе
  • filter

Ова е најмоќниот Land Rover Defender кој развива 525 коњски сили

Читај повеќе

Колку се различни жените и мажите кога купуваат автомобил?

Читај повеќе