И Меколи Калкин сака да го избришат Трамп од „Home Alone 2“

Меколи Калкин, кој глумеше во првите два дела од култниот филм „Home Alone“ („Сам дома“), побара американскиот претседател Доналд Трамп да биде изоставен од сцената во која се појавува во вториот дел од франшизата.

Актерот на тој начин ги поддржа оние кои претходно бараа отстранување на сцената со Трамп. Барањата следеа откако приврзаниците на Трамп насилно влегоа во Конгресот, а Калкин објави поддршка на Twitter.

Трамп на кратко се појавува во сцена заедно со Калкин во второто продолжение на многу популарниот филм од 1992 година, во кој Калкин го играше момчето Кевин.

На објавата на Twitter „Петиција да се замени Трамп во Home Alone 2 со Меколи Калкин на 40 години“, актерот напиша: „Продадено“.

URL

На истата социјална мрежа беше објавена сцената во која игра Трамп, но е „избришан“, што Калкин го коментираше со „Браво“.

URL

Режисерот на филмот Крис Колумбос откри дека Трамп „сосила стана дел од филмот“ додека снимале во неговиот хотел.

„Плативме надомест, но тој ми рече: ‘Единствениот начин да снимате во хотелот Plaza е јас да се појавам во филмот.’ Така, се согласивме да биде дел од филмот. Кога филмот беше првпат прикажан, се случи нешто чудно – на луѓето им беше мило што го гледаат. Затоа и реков да го оставиме во филмот, тоа беше момент за публиката“, изјави Колумбос за Independent.

реклама

Принцот Филип опериран од срце во стотата година од животот

Read more

Кој е најмудриот хороскопски знак според астролозите?

Read more

Со измени на Законот за легализација на дивоградби се продолжува неговата важност за уште пет години

Read more

L'Equipe не штедеше навреди за Ѓоковиќ, дури и на лично ниво

Read more

Филм & ТВ

Во април ќе се снима специјалната епизода на „Friends“

Read more

Топ 20 филмски парови со најлоша хемија

Read more

Толку убавина на едно место: Кои актери ќе ги видиме во „The Gray Man“?

Read more

Најдобриот психолошки трилер на сите времиња

Read more
 

Сцена

  • play_arrow

Во април ќе се снима специјалната епизода на „Friends“

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 20 филмски парови со најлоша хемија

Читај повеќе

Толку убавина на едно место: Кои актери ќе ги видиме во „The Gray Man“?

Читај повеќе
  • play_arrow

Црквата реагира на „сатанистичката“ песна за Евровизија на Кипар

Читај повеќе
  • play_arrow

Најдобриот психолошки трилер на сите времиња

Читај повеќе
  • play_arrow

Сè што е погрешно со „Harry Potter & The Sorcerer's Stone“

Читај повеќе

Скот Купер и Кристијан Бејл работат на нов филм

Читај повеќе

„The Queen’s Gambit“ нема да добие втора сезона

Читај повеќе
  • play_arrow

Актерот Џамил Френч ненадејно почина на 29 години

Читај повеќе