Истражување: Која возрасна група е најсклона кон секс на работа?

Истражувањето на Durex покажа дека помалку од 7% од сите возрасни групи признале дека имале секс со колега на работа во изминатата година. Сепак, значително зголемување е забележано кај една возрасна група.

Алан Сомервил од Единбург откри дека фатил 68-годишен колега и 58-годишна колешка на дело на божикната забава.

„Се шокирав. Пред неколку години требаше да се пензионира, но компанијата го задржа бидејќи е многу добар во работата. Излезе дека е добар и во друга работа, дури и на негова возраст“, рече тој.

Работниците од генерацијата Z имаат најмала веројатност да имаат секс на работа - само 5% од нив на возраст од 18 до 24 години го признале тоа. Во генерацијата 65+, во 2023 година, оваа бројка се искачи на 9%.

Според истражувањето на Durex во кое учествувале 2.000 луѓе, ова се возрасните групи кои имаат најголема веројатност да имаат секс во канцеларија:

  • 65+ - 9%
  • 45-54 - 9%
  • 55-64 - 8%
  • 35-44 - 7%
  • 25-34 - 6%
  • 18-24 - 5%
Тагови
реклама

Зошто никогаш не треба да користите мобилен телефон додека сте во тоалет?

Read more

Топ 5 најдолговечни животни - некои живеат и илјадници години

Read more

Со 11.100 км/ч за 1 час низ половина свет: Тестот беше успешен, доаѓа ракетен авион?

Read more

Тешка недела: Финансиски хороскоп за секој знак од 15 до 21 април

Read more

Љубов и секс

Колку често мажите и жените помислуваат на секс?

Read more

Постојано критикување - штетна навика која може да ја уништи врската

Read more

Дали секс двапати во една вечер ги зголемува шансите за забременување?

Read more

Секс на прв состанок: Дали е табу тема или се случува почесто отколку што мислите?

Read more
 

Магазин

Тешка недела: Финансиски хороскоп за секој знак од 15 до 21 април

Читај повеќе

Едноставна промена на животниот стил може да го намали крвниот притисок

Читај повеќе

Зошто често се чувствувате уморни во текот на денот?

Читај повеќе

Колку често мажите и жените помислуваат на секс?

Читај повеќе

Стјуардеса откри како ги „казнуваат“ патниците кои не сакаат да го отстапат седиштето на дете

Читај повеќе

Кое е најлошо време да се мерите на вага?

Читај повеќе
Четири типа на пријатели

Четири типа на пријатели кои сите ги имаме

Читај повеќе

Постојано критикување - штетна навика која може да ја уништи врската

Читај повеќе

10 најголеми митови за исхраната во кои треба да престанеме да веруваме

Читај повеќе