Како да го подобрите имунитетот на децата?

Во време на пандемија со COVID-19, родителите секако се дополнително загрижени за своите деца.

Иако децата не спаѓаат во ризична група, сепак може да заболат од коронавирусот, па затоа е важно да се во одлична општа здравствена состојба и со силен имунитет.

Основа на градењето силен имунитет се: здравиот и редовен сон, балансирана  исхрана богата со овошје и зеленчук, умерена физичка активност и внесување доволно течности во текот на денот.

Доктор Ентони Балдузи зборува за конкретните додатоци во исхраната на детето кои помагаат во зајакнување на имунитетот, како витамин D3 и пробиотици.

реклама

Америка е на раб на граѓанска војна, полицијата клекна пред демонстрантите

Read more

Нови 89 случаи на заразени со коронавирусот, починати 7 лица

Read more

Храна која го намалува нивото на тестостерон

Read more

Филипче: Огромен дел од новозаразените не се придржувале до мерките

Read more

Здравје

Храна која го намалува нивото на тестостерон

Read more

Како изгледа процесот на создавање вакцина за COVID-19?

Read more

Која храна не треба да се јаде по истекот на рокот?

Read more

Шест намирници кои го прочистуваат црниот дроб

Read more

Магазин

  • play_arrow

Здрава опција: Како да направите пилешки прсти во рерна?

Читај повеќе
  • filter

Почина славниот современ уметник Христо

Читај повеќе

Што вели науката за бебињата родени во јуни?

Читај повеќе

Британскиот парламент забранува секс со лице од друго семејство и надвор од домот

Читај повеќе
  • play_arrow

Храна која го намалува нивото на тестостерон

Читај повеќе
  • play_arrow

Ресторан во Холандија ги замени келнерите со роботи

Читај повеќе

Рецепт на денот: Белгиски вафли

Читај повеќе

Предлог за читање: „Виенски гамбит“ – Анде Јанков

Читај повеќе

Кој како се снајде за маска

Читај повеќе