Како да ја поставите Gmail за примарна апликација на iOS 14?

Gmail доби ново ажурирање што овозможува да биде поставена како примарна апликација за e-mail на оперативниот систем iOS 14.

Технолошката компанија Apple неодамна го претстави новиот оперативен систем iOS 14 и како една од иновациите што ги претстави е можноста друг e-mail или пребарувач да бидат поставени како примарни (default) на iPhone уредите, објави The Verge.

Откако ќе го инсталирате новото ажурирање за Gmail, следете ја оваа постапка:

Remote video URL

Важно е да се напомене дека iOS 14 имаше некоја софтверска грешка поради која по рестартирање на телефонот автоматски ги враќа Safari и Mail како примарен пребарувач, односно мејл.

Оваа грешка би требало да биде коригирана во новото ажурирање.

Тагови
реклама

Од отворањето на градинките досега - 15 заразени деца и 44 вработени

Read more

Даниел Крег повеќе нема да биде Џејмс Бонд: Кој ќе го замени?

Read more
Фејл компилација - неписменост и други проблеми

Фејл компилација - неписменост и други проблеми

Read more
Како најлесно да ја исчистите белата гума на патиките?

Како најлесно да ја исчистите белата гума на патиките?

Read more

Софтвер

Нова апликација за запознавање ги спојува луѓето со исти фитнес навики

Read more

Седум опасни апликации кои е подобро веднаш да ги избришете

Read more

Како да блокирате некого на TikTok?

Read more

Не ти текнува на песната? Запеј му на Google!

Read more

Гик

Во кои телефонски брендови имате најмногу доверба?

Читај повеќе
  • filter

Дизајн на иднината: Екран што се преклопува на три дела

Читај повеќе

Топ 10 најтешки видеоигри - која од овие ви „искина живци“?

Читај повеќе
  • play_arrow

Откриен корален гребен висок колку Емпаер стејт билдинг

Читај повеќе

Нов успех на НАСА: OSIRIS-REx собра примероци од астероидот Бену

Читај повеќе

Epic Games ве чести две хорор игри за Ноќта на вештерките

Читај повеќе
  • play_arrow

НАСА планира да испрати подморница на Титан

Читај повеќе

Експерти: Губењето антитела на короната не е нужно лоша вест

Читај повеќе
  • play_arrow

Дали iPhone 12 го помина тестот на издржливост?

Читај повеќе