Како изгледала Земјата пред диносаурусите?

Многупати сме слушнале дека масивен астероид ги избришал диносаурусите од нашата планета. Но, диносаурусите биле на Земјата пред само 250 милиони години. Што имало пред нив? Нашата планета има историја од над 4 милијарди години пред нив. Па, како изгледала?

Кога би можеле да патуваме назад во времето и да бидеме сведоци на настаните како што се случиле од самиот почеток - формирањето на планетата Земја, би ја виделе нашата планета покриена со дебел слој мраз, како се формирал џиновски суперконтинент и какви видови организми го населувале океанот.

реклама

Чек дис аут

Зошто многу Австралијци вчера излегоа на гласање во костими за капење?

Read more

Секс во вселената – една од најтешките задачи на НАСА

Read more

Што се случува во телото ако останеме будни 11 дена?

Read more

Најголемата лага на ЦИА од Студената војна со СССР

Read more

Нови видеа

play_arrow
Седум совети како да спиете подобро

Седум совети како да спиете подобро

Read more
play_arrow

Силва му го предаде ФИФА пехарот на Пендаровски

Read more
play_arrow
Како „Битлси“ пишувале љубовни песни?

Како „Битлси“ пишувале љубовни песни?

Read more
play_arrow

Што се случува во телото ако останеме будни 11 дена?

Read more
play_arrow

10 најдобри вежби за поттикнување раст на мускулите

Read more
play_arrow

Совршени вежби за истегнување инспирирани од јога

Read more
play_arrow

Природни феномени што ги виделе само 1% од луѓето

Read more
play_arrow

7 брзи јадења што се прават во микробранова печка

Read more
play_arrow

Љубовта боли, смешна фејл компилација

Read more
play_arrow

Топ 10 рецепти кои се полесни отколку што изгледаат

Read more
play_arrow

3 начини на кои НАСА заостанува зад Индија

Read more
play_arrow

Домашен тренинг за целото тело: 40 минути пилатес

Read more