Како ќе изгледа внатрешноста на авионот кој од Лондон до Њујорк пристигнува за 90 минути?

Поради пандемијата на коронавирусот патувањата се многу ограничени и многу луѓе со нетрпение го очекуваат отворањето на границите за да можат повторно да патуваат.

Долгите летови знаат да бидат исцрпувачки, но компанијата Spike Aerospace може да го промени тоа.

Spike Aerospace го дизајнираше футуристичкиот суперсоничен авион кој може да превезува луѓе од Лондон до Њујорк за само 90 минути.

Се работи за авионот Spike S-512 Supersonic Jet чиј изглед е откриен со објавување на рендери. Во внатрешноста има голем простор за седење, дел за оброци како и неколку телевизори.

Во авионот ќе има најмногу 18 седишта, а дизајниран е без прозорци. Новиот авион ќе биде економичен и тивок.

Во внатрешноста има големи екрани кои симулираат панорамски поглед, како и апарат за кафе и фрижидер со освежителни пијалаци.

Седиштата се претвораат во кревети, а може да послужат и како сала за состаноци.

Во почетокот летот ќе трае 3 и пол часа, а со текот на времето ќе се намали и ќе трае само 90 минути.

реклама

Ќе пукне ли? Русите распоредија војска, Америка испрати два воени брода

Read more

Се појави нов опасен тренд

Read more

Дали можете да пиете андол и аспирин откако сте примиле вакцина AstraZeneca?

Read more

Милијарда долари за да може Ever Given да излезе од Суецкиот Канал

Read more

Чек дис аут

Сахара и Антарктик се послични отколку што мислиме

Read more

Швајцарците ќе закопаат 2.000 пара гаќи во име на науката

Read more

Ако Земјата се судри со Марс, која планета ќе преживее?

Read more

Топ 10 славни личности кои се пробале во рингот

Read more
 

Магазин

Јогуртот и кефирот прават чуда за имунитетот

Читај повеќе

Три работи во домот коишто треба почесто да ги чистите

Читај повеќе

Најдобри години за брак: Лавовите не се даваат до 38, Ракот рано скока во тавче

Читај повеќе
  • play_arrow

Како да ги избелите забите на природен начин?

Читај повеќе

Истражување: Лекови базирани на антитела штитат од COVID-19

Читај повеќе

Сахара и Антарктик се послични отколку што мислиме

Читај повеќе

Боледувањето од британскиот сој не е толку тешко како што се стравуваше

Читај повеќе

Идеја за денешниот ручек: Полнети пилешки гради

Читај повеќе
  • play_arrow

Корисни трикови како да се ослободите од мачнина

Читај повеќе