Катица Јанева направила инцидент во Заводот за ревизија

Поранешната специјална обвинителка Катица Јанева денеска направила инцидент во Државниот завод за ревизија додека ревизорите и ги презентирале наодите од ревизијата за финансиското работење на СЈО.

– Во 10:30 часот К.Ј, (1965) по наредба од Основен кривичен суд Скопје била спроведена во Држвен завод за ревизија  во Палатата „Емануел Чучков“, каде го нарушила јавниот ред и мир со дрско и непристојно однесување на јавно место. Составен е записник за констатираниот прекршок, соопштија од МВР.

Во присуство на обвинител од Обвинителството за организиран криминал каде се води предистражна постапка за високите бонуси на СЈО, на Јанева како одговорно лице на СЈО, ѝ бил презентиран извештајот на ДЗР за извршената ревизија на финансиското работење на Специјалното обвинителство.

реклама

Излекуваните од COVID-19 може да имаат трајни оштетувања на мозокот

Read more

Дали сте доволно фит за ФБИ? Овој тест ќе ви го даде одговорот

Read more

Луѓето кои се негативни на COVID-19 тестот можеби имаат некаков имунитет

Read more

Секси лето: Убавици во бикини

Read more

Хроника

Вчера 461 лице фатено без заштитна маска

Read more

Угостителите почитуваат мерки, 412 граѓани начекани без маска

Read more

Почнува судењето за „Меѓународен сојуз“ на Боки 13

Read more

Над сто килограми марихуана пронајдени во пловен објект на Охридското Езеро

Read more

Вести

УХМР: Најавените врнежи нема да предизвикаат излевање на поголемите реки

Читај повеќе

Финска ја отстрани свастиката од амблемот на воздухопловните сили

Читај повеќе

Стотици слонови најдени угинати во Боцвана

Читај повеќе

Tesla ја надмина Toyota, повредна и од Disney и Coca-Cola

Читај повеќе

Вчера 461 лице фатено без заштитна маска

Читај повеќе

Преговарачката рамка за Северна Македонија вчера предадена во Советот на ЕУ

Читај повеќе

Во Бразил ќе се тестира вакцина за COVID-19

Читај повеќе

Сончево и многу топло, попладне нестабилно

Читај повеќе
  • filter

Девет жртви во циклон во Бразил

Читај повеќе