Хиларија и Алек Болдвин го добија шестото дете

Хиларија Болдвин на Instagram објави дека таа и сопругот Алек Болдвин го добија шестото дете, по само шест месеци од раѓањето на нивното петто дете.

Таа објави фотографија со децата Кармен, Рафаел, Леонардо, Ромео и Едуардо, заедно со новороденчето.

„Седум“, стои во описот на фотографијата што Хиларија ја објави, а се однесува на бројот на деца кои Алек Болдвин ги има. Тој со првата сопруга Ким Бесинџер има 25-годишна ќерка.

Хиларија и Алек не објавија јавно дека очекуваат уште едно дете. Во 2020 година Хиларија го најави раѓањето на петтото дете, но не и на шестото.

Потоа, во нова фотографија Хиларија откри дека имаат ќерка која се вика Луција.

„Мојот живот“, напиша актерот на Instagram.

Алек и Хиларија се во брак од 2012 година, по врска што траеше помалку од една година. И двајцата се успешни и остварени во професиите па уживаат во семејната идила. Нивниот брак важи за еден од најстабилните во Холивуд.

реклама

Ќе пукне ли? Русите распоредија војска, Америка испрати два воени брода

Read more

Се појави нов опасен тренд

Read more

Дали можете да пиете андол и аспирин откако сте примиле вакцина AstraZeneca?

Read more

Милијарда долари за да може Ever Given да излезе од Суецкиот Канал

Read more

Филм & ТВ

Официјален трејлер за „Those Who Wish Me Dead“ со Џоли

Read more

Џенифер Анистон ќе стане мајка на 52 години

Read more

Објавен трејлерот за новиот филм на Netflix - „The Woman in the Window“

Read more

Меколи Калкин стана татко

Read more
 

Сцена

  • play_arrow

Официјален трејлер за „Those Who Wish Me Dead“ со Џоли

Читај повеќе

Џенифер Анистон ќе стане мајка на 52 години

Читај повеќе
  • play_arrow

Објавен трејлерот за новиот филм на Netflix - „The Woman in the Window“

Читај повеќе

Меколи Калкин стана татко

Читај повеќе
  • play_arrow

Бокс-офис: „Godzilla vs. Kong“ втор викенд на врвот

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Читај повеќе
  • play_arrow

Погледнете го трејлерот за новата серија на Netflix – „The Innocent“

Читај повеќе

Бенедикт Камбербач мисли дека бил нулта ковид пациент

Читај повеќе
  • play_arrow

Сè што е погрешно со „Prince of Persia“

Читај повеќе