Киану Ривс ги откри своите два најлоши филма: Беа катастрофа

Канадскиот актер Киану Ривс неодамна им откри на медиумите кои свои два филма ги смета за најлоши.

Имено, иако актерот е најпознат по својата работа во жанрови како што се акционите трилери, тој повремено глумеше и во хорор филмови.

Така, според критичарите, во филмот „Constantine“ ја имаше една од своите најдобри хорор изведби, надминувајќи ги границите на натприродниот филмски жанр и внесувајќи ја улогата на иконскиот детектив во ново светло. Хорор режисерот Френсис Лоренс го означи Ривс како една од најважните филмски ѕвезди во тоа време.

Сепак, иако улогата на Ривс во овој филм се сметаше за вистинско кинематографско чудо, има некои хорор филмови за кои тој смета дека се со најлош квалитет.

Ривс еднаш објасни дека бил измамен за неговата улога во хорор филмот „The Watcher“ од 2000 година, во режија на Џо Чабарник, а во кој глумат Џејмс Спејдер и Мариса Томеи. Заплетот на филмот е за поранешен агент на ФБИ, кој е прогонуван од сериски убиец.

„Никогаш не ме интересираше сценариото, но мојот пријател го фалсификуваше мојот потпис на договорот. Не можев да го докажам тоа и не сакав да ме тужат, па немав друг избор освен да го снимам филмот“, призна Ривс.

Remote video URL

Потоа зборуваше за хорор филмот „Knock Knock“ од 2015 година бидејќи медиумите забележаа дека повеќе не глуми во слични филмови.

„Тоа беше катастрофа. Го мразам тој филм. Страшно е“, рече актерот.

Remote video URL

Инаку, Киану Ривс е најпознат по франшизите „John Wick“ и „Matrix“, но играше и улоги во романтични филмови како „The Lake House“, „Sweet November“, „My Own Private Idaho“ и „Destination Wedding“.

реклама

НАЈДИ МЕ - Систем за рано предупредување за исчезнати деца во Македонија

Read more

Како правилно се јаде јапонско јаболко?

Read more

Ибра: Имам толку многу пари, а брат ми не успеав да го спасам

Read more

Ретрограден Меркур им ги враќа бившите на 4 хороскопски знаци

Read more

Филм & ТВ

Ема Стоун ветува екцентрична изведба во новиот филм Poor Things

Read more

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Read more

Бредли Купер со задоволство повторно би глумел во франшизата The Hangover

Read more

Сè што е погрешно со Barbie

Read more
 

Сцена

  • play_arrow

Ема Стоун ветува екцентрична изведба во новиот филм Poor Things

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Читај повеќе
  • play_arrow

Бредли Купер со задоволство повторно би глумел во франшизата The Hangover

Читај повеќе
  • play_arrow

Сè што е погрешно со Barbie

Читај повеќе

Македонската претставничка на детската Евровизија, Тамара Грујеска, заврши на 12-то место

Читај повеќе

Бредли Купер откри каде ги поминува празниците и со тоа ги изненади сите

Читај повеќе

Поранешна манекенка го тужи Ексл Роуз за сексуален напад од пред 34 години

Читај повеќе

Кој би го препознал како студент денес еден од најдобите актери во историјата?

Читај повеќе
  • play_arrow

Трејлер за 4K ремастерираниот The Abyss на Џејмс Камерон

Читај повеќе