Киану Ривс ги откри своите два најлоши филма: Беа катастрофа

Канадскиот актер Киану Ривс неодамна им откри на медиумите кои свои два филма ги смета за најлоши.

Имено, иако актерот е најпознат по својата работа во жанрови како што се акционите трилери, тој повремено глумеше и во хорор филмови.

Така, според критичарите, во филмот „Constantine“ ја имаше една од своите најдобри хорор изведби, надминувајќи ги границите на натприродниот филмски жанр и внесувајќи ја улогата на иконскиот детектив во ново светло. Хорор режисерот Френсис Лоренс го означи Ривс како една од најважните филмски ѕвезди во тоа време.

Сепак, иако улогата на Ривс во овој филм се сметаше за вистинско кинематографско чудо, има некои хорор филмови за кои тој смета дека се со најлош квалитет.

Ривс еднаш објасни дека бил измамен за неговата улога во хорор филмот „The Watcher“ од 2000 година, во режија на Џо Чабарник, а во кој глумат Џејмс Спејдер и Мариса Томеи. Заплетот на филмот е за поранешен агент на ФБИ, кој е прогонуван од сериски убиец.

„Никогаш не ме интересираше сценариото, но мојот пријател го фалсификуваше мојот потпис на договорот. Не можев да го докажам тоа и не сакав да ме тужат, па немав друг избор освен да го снимам филмот“, призна Ривс.

Remote video URL

Потоа зборуваше за хорор филмот „Knock Knock“ од 2015 година бидејќи медиумите забележаа дека повеќе не глуми во слични филмови.

„Тоа беше катастрофа. Го мразам тој филм. Страшно е“, рече актерот.

Remote video URL

Инаку, Киану Ривс е најпознат по франшизите „John Wick“ и „Matrix“, но играше и улоги во романтични филмови како „The Lake House“, „Sweet November“, „My Own Private Idaho“ и „Destination Wedding“.

реклама

Пијте го пред спиење: Напиток што го намалува шеќерот и помага при слабеење

Read more

Зошто на ЕУРО нема натпревар за 3. место? УЕФА даде објаснување

Read more

Почна сезоната на храна што го намалува ризикот од катаракта и до 43%

Read more

Трик за разладување на домот и обезбедување пријатен сон

Read more

Филм & ТВ

Скарлет Јохансон се прошета на црвениот тепих во хит летен модел

Read more

Објавен трејлерот за долго очекуваниот Gladiator II

Read more

Доаѓа продолжение на култниот The Devil Wears Prada, но ќе глуми ли и Ен Хатавеј?

Read more

Зошто генерацијата Z исклучува филм кога се појавува секс сцена?

Read more
 

Сцена

  • filter

Скарлет Јохансон се прошета на црвениот тепих во хит летен модел

Читај повеќе
  • play_arrow

Објавен трејлерот за долго очекуваниот Gladiator II

Читај повеќе

Доаѓа продолжение на култниот The Devil Wears Prada, но ќе глуми ли и Ен Хатавеј?

Читај повеќе

Зошто генерацијата Z исклучува филм кога се појавува секс сцена?

Читај повеќе
  • play_arrow

Како изгледа денес детективот Мозер од Kommissar Rex?

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Читај повеќе
  • play_arrow

Еден од најскапите филмови во историјата: Бред Пит во улога на Ф1 возач

Читај повеќе

Уште една славна личност вмешана во смртта на Метју Пери

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 15 актери и актери кои глумеа стрејт ликови, а самите не се

Читај повеќе