Која е новинарката што го збуни Путин?

Не стивнува интересот на светските медиуми за американската новинарка Хедли Гембл од CNBC, откако руските медиуми ја критикуваа тврдејќи дека намерно играла на картата на сексапилот за да го збуни Владимир Путин.

Водителката беше дел од седницата на енергетскиот форум во Москва на која учествуваше и рускиот претседател Путин.

Меѓу бизарните аргументи наведени од тамошните медиуми е и тврдењето дека го збунила претседателот со допирање на косата, оближување на усните, Louboutin чевлите со висока потпетица и слично.

Се чини дека целата ситуација не ја загрижи водителката па се фотографираше за насловната страница на еден руски медиум, покажувајќи ги нозете кои наводно го „збуниле“ претседателот.

На Instagram објави и торта со слика од Владимир Путин со натпис „Too Beautiful“.

Која е всушност Хедли Гембл?

За CNBC работи од седиштето за Блиски Исток во Абу Даби. Нејзината емисија, која се емитува секојдневно, и дава преглед на азиските пазари. Ангажирана е и во популарната франшиза на CNBC, Access: Middle East каде разговара со светски лидери, меѓународни директори и филантропи.

Нејзини гости биле египетскиот претседател Абдел Фатах ел Сиси, либанскиот премиер Саад Харири, саудискиот министер за надворешни работи Адел ал Јубеир, американскиот државен секретар Мајк Помпео и други.

Редовно известува од Светскиот економски форум во Давос, модерирајќи панели за различни теми. Има работено за ABC News и Fox News во Вашингтон, во емисии за светски политички настани како и во претседателски дебати.

реклама

Предупредувачки знаци дека црниот дроб ви е полн со токсини

Read more

Промашување на векот: Најголемиот трговски центар во светот зјае празен

Read more

Што ви се случува во телото откако ќе земете „вијагра“?

Read more

Колку сексуални партнери пред вас се „премногу“?

Read more

Живот

Драма кралици: Хороскопски знаци кои претеруваат за сѐ

Read more

Дали треба да ја миете косата наутро или навечер?

Read more

Како да се справите со есенската депресија?

Read more

Најчестата причина зошто децата мразат да одговорат на општи прашања

Read more
 

Магазин

  • play_arrow

Предупредувачки знаци дека црниот дроб ви е полн со токсини

Читај повеќе

Колку сексуални партнери пред вас се „премногу“?

Читај повеќе

Драма кралици: Хороскопски знаци кои претеруваат за сѐ

Читај повеќе
  • play_arrow

Опсесијата со здрава храна е болест и тешко се лекува

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Промашување на векот: Најголемиот трговски центар во светот зјае празен

Читај повеќе

Не мора да јадете помалку јаглехидрати за да слабеете

Читај повеќе

ECDC излезе со препораки за заштита од новиот сој омикрон

Читај повеќе

Што ви се случува во телото откако ќе земете „вијагра“?

Читај повеќе

Предлог за денешниот семеен ручек: Говедски гулаш со печурки

Читај повеќе