Крис Хемсворт каков што не сте го виделе досега

Холивудскиот актер Крис Хемсворт интензивно се подготвува за улогата на славниот кечер Хулк Хоган.

На фотографија објавена на социјалните мрежи Хемсворт покажа како се подготвува за улогата на неговиот нов филм, со мускули поголеми од претходно.

Иако веќе ја видовме неговата трансформација за улогата на Тор, Крис дефинитивно не сте го виделе во ова издание, бидејќи за улогата на Хоган мора да набилда многу големи мускули.

„Ќе мора да ги зголемам многу повеќе од претходно, повеќе и од Тор. Потоа, тука е и акцентот, ставот но и сето останато. Ќе мора да нурнам во светот на кечерите, а за тоа навистина се радувам“, вели актерот.

Објавата на Хемсворт ја забележа и неговиот колега Крис Прет кој во коментар му напиша малку да ги намали мускулите бидејќи тој покрај него во филмот ќе изгледа двојно помал.

А, еве како реагираше Хоган:

URL
реклама

Запознајте го Гонсало Салгадо, телохранителот на Кристијано Роналдо

Read more

Британски специјалци тренираат за напад од вонземјани

Read more

Погледнете како руска олимписка шампионка го одбележа Водици

Read more

Google блокираше 164 опасни апликации: Веднаш избришете ги од телефонот

Read more

Филм & ТВ

Netflix пушти тизер за документарецот за Пеле

Read more

Хоакин Феникс како Наполеон во новиот филм на Ридли Скот

Read more

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Read more

„The Marksman“ го симна „Wonder Woman 1984“ од врвот на бокс-офисот

Read more
 

Сцена

  • play_arrow

Netflix пушти тизер за документарецот за Пеле

Читај повеќе

Хоакин Феникс како Наполеон во новиот филм на Ридли Скот

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Читај повеќе
  • play_arrow

„The Marksman“ го симна „Wonder Woman 1984“ од врвот на бокс-офисот

Читај повеќе
  • play_arrow

Дали песна за возачка дозвола ќе биде песната на 2021? Веќе руши рекорди

Читај повеќе

Карди Би во главната улога во филмот „Assisted Living“

Читај повеќе
  • play_arrow

И Меколи Калкин сака да го избришат Трамп од „Home Alone 2“

Читај повеќе

Ребел Вилсон открива: Бев киднапирана, ни се заканија со оружје

Читај повеќе

Поради пандемијата: Колку пари изгуби филмската индустрија во 2020?

Читај повеќе