Кристијан Ниневски го фати светиот крст на централната манифестација за Водици во Скопје

Скопје, 19 јануари 2020 (МИА) – Дваесет и петгодишниот Кристијан Ниневски беше најсреќен меѓу верниците кои скокнаа во водите на Вардар по светиот крст на централната манифестација за големиот христијански празник Богојавление – Водици во центарот на Скопје и го извлече крстот од осветените води.

реклама

Македонија

ЦГК: Најмногу нововработени во полицијата, најмалку во одбраната

Read more

Се враќаат на работа родителите на деца до 6 години, лицата кои користеа продолжено породилно и дел од хронично болните

Read more

Берлин против нови критериуми за Скопје, ЕУ испраќа помош од 120 милиони евра

Read more

Се влошува состојбата со COVID-19, можни нови рестриктивни мерки

Read more

Вести

ЦГК: Најмногу нововработени во полицијата, најмалку во одбраната

Читај повеќе

Се враќаат на работа родителите на деца до 6 години, лицата кои користеа продолжено породилно и дел од хронично болните

Читај повеќе

Путин во ОН повика на укинување на санкциите со цел да се зајакне светската економија

Читај повеќе

Сноуден негира дека на американската Влада ќе ѝ даде 5 милиони долари

Читај повеќе

Берлин против нови критериуми за Скопје, ЕУ испраќа помош од 120 милиони евра

Читај повеќе

Се влошува состојбата со COVID-19, можни нови рестриктивни мерки

Читај повеќе

Болсонаро го обвини домородното население за пожарите во Амазонија

Читај повеќе

Променливо облачно, попладне дожд и грмежи

Читај повеќе

Шахпаска: Остануваме на ставот дека родителите треба да се вратат на работа

Читај повеќе