Либанските демонстранти како тенисери го враќаа солзавецот кон полицијата

На антивладините протести во Бејрут демонстрантите најдоа интересен начин како да се справат со солзавецот на полицијата.

Опремени со гас-маски и тениски рекети, демонстрантите како тенисери ги лансираа назад кон полицијата фрлените конзерви со солзавец со кои либанската полиција имаше намера да ја растера толпата. На крај си ги доби назад.

реклама

Свет

Аргентина станува жариште на COVID-19 во Латинска Америка

Read more

Над 30 милиони луѓе низ светот заразени со коронавирусот

Read more

Навални номиниран за Нобелова награда за мир

Read more

Москва погодена од ураган

Read more

Нови видеа

play_arrow

Топ 10 најдобри сцени од „Stranger Things“

Read more
play_arrow

Кози ѝ пркосат на гравитацијата качувајќи се по брана

Read more
play_arrow

Фитнес експерт до почетници во вежбањето: Учете од моите грешки

Read more
play_arrow

Ова се десетте најпаметни трансфери направени летово

Read more
play_arrow

Како апокалипсите му го поплочија патот на човештвото?

Read more
play_arrow

Која е најдобрата тактика да се победи Ливерпул?

Read more
play_arrow

Топ 10 европски градови кои треба да ги посетите кога ќе се отворат границите

Read more
play_arrow

За сите обожаватели на Хари Потер - пристигнува новата игра „Hogwarts Legacy“

Read more
play_arrow

Како да го избришете вашиот YouTube канал?

Read more
play_arrow

Седум шокантни пресврти во видеоигри што ја сменија франшизата

Read more
play_arrow

Времеплов: 36 години од дебито на Марадона во Серија А

Read more
play_arrow

Пијана мајка со бебето лудувала на скејт-парк

Read more