Мајкл Б. Џордан откри дали тој е новиот Супермен

По гласините кои се појавија во медиумите поврзани со тоа дали Мајкл Б. Џордан ќе биде новиот Супермен, актерот откри дека работи на проект со суперхерој, но дека ќе има поинаква улога.

Џордан во соработка со HBO Max работи на проектот кој ќе биде фокусиран не на Кларк Кент, туку на Вал-Зод.

Ликот кој настана во 2014 година исто така има речиси индентична приказна како познатиот Супермен, но се појавуваат и останатите ликови кои настрадаа во борбата со Вал-Зод.

Џордан во последно време е премногу ангажиран, па така работи и на третиот дел на филмот „Creed“ во кој ја толкува главната улога.

реклама

Откритие што менува сѐ: Човечки стапалки стари 23.000 години најдени во Ново Мексико

Read more

Го „уби“ Куман со поглед - младиот Пуиг ги освои фановите на Барса

Read more

Како за 5 секунди да откриете дали месото е свежо?

Read more

Пет навики кои ги има скоро секој, а кои привлекуваат лоша енергија во домот

Read more

Филм & ТВ

Како звучи Кристен Стјуарт како принцезата Дијана: Двеминутен трејлер

Read more

Family Guy ја објаснува вакцинацијата на начин што секој може да го разбере

Read more

Официјален трејлер за трилер хоророт „Night Teeth“

Read more

22 септември 1994, беше прикажана првата епизода од култните „Friends“

Read more
 

Сцена

  • play_arrow

Како звучи Кристен Стјуарт како принцезата Дијана: Двеминутен трејлер

Читај повеќе
  • play_arrow

Family Guy ја објаснува вакцинацијата на начин што секој може да го разбере

Читај повеќе
  • play_arrow

Официјален трејлер за трилер хоророт „Night Teeth“

Читај повеќе
  • play_arrow

22 септември 1994, беше прикажана првата епизода од култните „Friends“

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 филмови за вонземјани инспирирани од вистински настани

Читај повеќе

Почина актерот Вили Гарсон, познат по улогата во „Sex and the City“

Читај повеќе
  • play_arrow

„The Handmaid’s Tale“ постави нов рекорд кој не е за фалење

Читај повеќе
  • play_arrow

Објавен првиот тизер за продолжението на „Sex and the City“

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Читај повеќе