Meta тестира функции кои го олеснуваат користењето на Facebook и Instagram

Meta тестира полесно префрлање на профилите помеѓу Facebook и Instagram, како и нов интер-платформски интерфејс.

Компанијата започна со испорака на нов интерфејс за Android, iOS и веб, што овозможува полесно префрлање помеѓу профилите.

Под услов да сте ги додале деталите за Facebook и Instagram во истиот Accounts Center, ќе можете да ја користите функцијата за префрлање помеѓу двете апликации без да мора да одите на почетниот екран на телефонот, multitasking менито или фиоката со апликации.

Споменатиот интерфејс ви овозможува и да го видите приказот на сите ваши известувања на едно место.

Meta, исто така, воведува редизајнирана најава и целокупно искуство на платформите Android и iOS. Оние кои штотуку почнуваат да ги користат социјалните мрежи на компанијата можат да направат еден профил и потоа да го користат за да создадат дополнителни.

Оние кои веќе имаат профил на Facebook и Instagram сега можат да ги користат информациите за најавување поврзани со едната апликација за да пристапат до другата.

Тагови
реклама

Исплива видео со Ивана Кнол од 2016: Како изгледаше порано „огнената“ Хрватка?

Read more

Од полноќ поголемо намалување на цените на горивата

Read more

Ана Брнабиќ: Србија е на раб на војна со Косово

Read more

Необичен знак за недостаток на витамин Б12

Read more

Интернет

Кои се најпребаруваните поими на Google во 2022?

Read more

Колкави ви се шансите да спасите хакиран Facebook профил?

Read more

Маск ги зголеми цените на Starlink за Украинците

Read more

Како Google ќе го смени начинот на кој пребаруваме на интернет?

Read more
 

Гик

  • play_arrow
  • filter

Македонска дизајнерка ја покажа иднината на модата: Tex&Tech за револуција во индустријата

Читај повеќе

Apple ги зголемува цените на апликациите во App Store

Читај повеќе
  • play_arrow

Како би можело да изгледа првиот телефон на преклоп на Google?

Читај повеќе

Мистериозниот објект што ги фасцинира научниците го напушта Сончевиот Систем

Читај повеќе

Microsoft постигна десетгодишен договор со Nintendo за играта Call of Duty

Читај повеќе
  • filter

Последното прелетување на Orion покрај Месечината

Читај повеќе

SpaceX го претстави Starshield, нова сателитска услуга фокусирана на националната безбедност

Читај повеќе
  • play_arrow

Како изгледа внатрешноста на лаптоп од карбонски влакна?

Читај повеќе

Кои се најпопуларните графички картички меѓу Steam гејмерите?

Читај повеќе