Најавена е нова серија Witcher, познатиот актер се враќа во улогата на Гералт

Netflix најави нова серија Witcher како дел од својата Geeked Week.

The Witcher: Sirens of The Deep е анимирана серија која ќе биде објавена во 2024 година.

Заснована на приказната A Little Sacrifice од втората книга Witcher на Анджеј Сапковски насловена Sword of Destiny, приказната се врти околу љубовта помеѓу сирената Шиназ и принцот Агловал. Гералт и Данделион одат кај сирената за да ја замолат да ги замени нејзините перки за човечки нозе. Во меѓувреме, тие се среќаваат со лутиот ривал на Данделион, Еса Дејв, која се вљубува во Гералт.

Што се однесува до заплетот на серијата, се наведува дека Гералт оди во поморската населба за да истражи серија напади што се случиле таму. Не долго потоа, тој ќе биде вовлечен во конфликтот помеѓу копнениот и морскиот свет. Гералт мора да смета на помошта од своите пријатели за да ја решат мистеријата пред конфликтот да прерасне во вистинска војна.

Приказната е сместена веднаш по завршувањето на првата сезона од адаптацијата на играта на The Witcher.

Remote video URL

Бидејќи се работи за анимирана серија, се поставуваше прашање кој ќе го позајми гласот на Гералт.

Со оглед на тоа дека Хенри Кавил ја напушти серијата, малкумина веруваа дека тој ќе ја заврши работата.

Фановите на познатите видеоигри Witcher најмногу ќе ги израдува веста за враќањето на Даг Кокл, кој го позајми гласот на Гералт во насловите на CD Projekt Red.

Тагови
реклама

НАЈДИ МЕ - Систем за рано предупредување за исчезнати деца во Македонија

Read more

Ибра: Имам толку многу пари, а брат ми не успеав да го спасам

Read more

Како правилно се јаде јапонско јаболко?

Read more

Ретрограден Меркур им ги враќа бившите на 4 хороскопски знаци

Read more

Филм & ТВ

Ема Стоун ветува екцентрична изведба во новиот филм Poor Things

Read more

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Read more

Бредли Купер со задоволство повторно би глумел во франшизата The Hangover

Read more

Сè што е погрешно со Barbie

Read more
 

Сцена

  • play_arrow

Ема Стоун ветува екцентрична изведба во новиот филм Poor Things

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Читај повеќе
  • play_arrow

Бредли Купер со задоволство повторно би глумел во франшизата The Hangover

Читај повеќе
  • play_arrow

Сè што е погрешно со Barbie

Читај повеќе

Македонската претставничка на детската Евровизија, Тамара Грујеска, заврши на 12-то место

Читај повеќе

Бредли Купер откри каде ги поминува празниците и со тоа ги изненади сите

Читај повеќе

Поранешна манекенка го тужи Ексл Роуз за сексуален напад од пред 34 години

Читај повеќе

Кој би го препознал како студент денес еден од најдобите актери во историјата?

Читај повеќе
  • play_arrow

Трејлер за 4K ремастерираниот The Abyss на Џејмс Камерон

Читај повеќе