Најчестите женски сексуални фантазии

Фантазијата е моќна сексуална алатка која предизвикува голема возбуда и страст. Сексуалните фантазии се апсолутно нормални и присутни и во машкиот и во женскиот ум. Тие се однесуваат на некое искуство од минатото или едноставно да се само тајни фантазии кои посакувате да се остварат.

Кои се најчестите фантазии на жените?

Секс со двајца мажи

Жената тешко дека ќе се осмели некогаш во реалноста да ја реализира оваа фантазија, но како што и мажите сонуваат за тројка, така и жените би сакале да пробаат секс со двајца мажи.

Секс на јавно место

Жените сонуваат за секс на јавно место. Помислата дека имаат секс додека минуваат непознати луѓе може да ги возбуди и најсрамежливите жени.

Страстен партнер

Иако сите жени сакаат да водат љубов, нема ништо поубаво од страстен секс. Жените сонуваат за див секс.

Преземање на контролата

Жените фантазираат да бидат доминирани во кревет, но истовремено понекогаш сакаат улогата да се промени, па тие да бидат доминантни, познато како изразот „switch“ во БДСМ светот што докажува дека нема правила и рестрикции за сексуалните фантазии.

Интересен е фактот дека жените најчесто одбиваат да направат домашно порно видео, но сепак фантазираат за тоа дека на видеото ќе изгледаат секси и совршено.

реклама

Како изгледаат првите Viber стикери со македонски знаковен јазик?

Read more

Ненаситни за секс: Хороскопски знаци со најсилно либидо

Read more

Русија официјално ги прогласи САД и Чешка за непријателски држави

Read more

Какви промени да очекувате ако трчате редовно цел месец?

Read more

Љубов и секс

Ненаситни за секс: Хороскопски знаци со најсилно либидо

Read more

Што е „развод во сон“ и дали треба да се одлучите на ваков чекор?

Read more

Пет корисни совети како да ја вратите страста во врската

Read more

Зошто женетите мажи сакаат да флертуваат?

Read more
 

Магазин

  • play_arrow

Какви промени да очекувате ако трчате редовно цел месец?

Читај повеќе
  • play_arrow

За меки стапала - домашен спа педикир со две состојки

Читај повеќе
  • play_arrow

Принц Хари: Стисни заби и заврши си ги должностите? Не го сакав тоа

Читај повеќе

Ненаситни за секс: Хороскопски знаци со најсилно либидо

Читај повеќе
  • play_arrow

Лосос на три начини

Читај повеќе

Кои се протоколите и условите за патување и престој во Грција?

Читај повеќе

Зголемувањето на дозата на антибиотици може да „зајакне“ некои бактерии

Читај повеќе
  • play_arrow

Мислиш дека ги знаеш најпознатите лого дизајни?

Читај повеќе
  • play_arrow

Како да му пристапите на куче на безбеден начин?

Читај повеќе