Небесна уметност над Сибир

Необичен природен феномен се појави на небито над рускиот град Тјумен.

Таканаречените столбови светлина го насликаа руското небо над Југозападен Сибир. Локалните жители може ова аретка убавина да ја гледаат со голо око с до изгрејсонце, која исчезнала онака како што и се појавила.

Според научниците, ваков феномен не е невообичаен во северните делови каде се појавува кога температурата е под -20°C.

реклама

Останато

Спектакуларната ерупција на исландскиот вулкан

Read more

Реката Чикаго позелене во чест на Св. Патрик

Read more

Ноќно патување низ Њујорк

Read more

Мајстор за баланс

Read more

Нови видеа

play_arrow

Како да ги избелите забите на природен начин?

Read more
play_arrow

Дали ја откривме најдобрата Суперземја досега?

Read more
play_arrow

Објавен трејлерот за новиот филм на Netflix - „The Woman in the Window“

Read more
play_arrow

Пет здрави навики за да ја задржите идеалната тежина

Read more
play_arrow

Интензивни вежби за секси и затегнат задник

Read more
play_arrow

Кога детето за топки е непријателски расположено

Read more
play_arrow

Ако Земјата се судри со Марс, која планета ќе преживее?

Read more
play_arrow

Десетте најдобри вежби за секси задник и нозе

Read more
play_arrow

Седум големи градови без популарен фудбалски клуб

Read more
play_arrow

Треба да зборуваме за непотизмот во фудбалот

Read more
play_arrow

Протести во Данска против масовно корона-тестирање

Read more
play_arrow

Протести во Флорида поради мерките против COVID-19

Read more