Netflix ја најави втората сезона на популарната „Bridgerton“

Преку социјалните мрежи беше најавено дека втората сезона на популарната Netflix серија ќе почне да се снима уште пролетва.

Тема на втората сезона ќе биде „потрагата по соодветна сопруга за најстариот син во семејството Бриџертон, Ентони“.

Втората сезона ќе ја следи втората книга во книжевниот серијал „Бриџертон“ на Џулија Квин, насловена „Виконтот кој ме сакаше“ (The Viscount Who Loved Me).

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by shondaland tv (@shondaland)

Во тек е кастингот за неколку нови улоги, пред сè главната женска улога, партнерката на Ентони Бриџертон, која во книгите се вика Кејт Шефилд.

Првата сезона, заснована врз првата книга на Џулија Квин, со наслов „Јас и војводата“ (The Duke and I) се фокусираше на комплицираната романса меѓу најстарата ќерка на семејството Бриџертон, Дафне и војводата од Хејстингс, Сајмон Басет.

Серијалот „Бриџертон“ се состои од осум романи, во кои секој дел е за љубовниот живот на еден од браќата и сестрите од семејството Бриџертон.

Remote video URL
Тагови
реклама

Принцот Филип опериран од срце во стотата година од животот

Read more

Кој е најмудриот хороскопски знак според астролозите?

Read more

Со измени на Законот за легализација на дивоградби се продолжува неговата важност за уште пет години

Read more

L'Equipe не штедеше навреди за Ѓоковиќ, дури и на лично ниво

Read more

Филм & ТВ

Во април ќе се снима специјалната епизода на „Friends“

Read more

Топ 20 филмски парови со најлоша хемија

Read more

Толку убавина на едно место: Кои актери ќе ги видиме во „The Gray Man“?

Read more

Најдобриот психолошки трилер на сите времиња

Read more
 

Сцена

  • play_arrow

Во април ќе се снима специјалната епизода на „Friends“

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 20 филмски парови со најлоша хемија

Читај повеќе

Толку убавина на едно место: Кои актери ќе ги видиме во „The Gray Man“?

Читај повеќе
  • play_arrow

Црквата реагира на „сатанистичката“ песна за Евровизија на Кипар

Читај повеќе
  • play_arrow

Најдобриот психолошки трилер на сите времиња

Читај повеќе
  • play_arrow

Сè што е погрешно со „Harry Potter & The Sorcerer's Stone“

Читај повеќе

Скот Купер и Кристијан Бејл работат на нов филм

Читај повеќе

„The Queen’s Gambit“ нема да добие втора сезона

Читај повеќе
  • play_arrow

Актерот Џамил Френч ненадејно почина на 29 години

Читај повеќе