Неверојатна снимка: Автомобил погоден од два грома

Видеото ни доаѓа од Русија каде Toyota SUV во движење беше на двапати погодена од гром.

Во сибирскиот град Новосибирск возејќи по автопат Ана Наказних доживеа неверојатна случка. Нејзината Toyota SUV беше во два наврата еден по друг погодена од гром, а настанот снимен од камерата на автомобил кој возеше зад неа.

За среќа нема повредени патници бидејќи новите автомобили имаат вграден систем за одбрана од електрични празнења. Единствена штета што ја направиле громовите е што го испразниле акумулаторот.

реклама

Забава

Запознајте го Мјаунуел Нојер – најдобриот мачорски голман во светот

Read more

Слатката десктоп ласица Ози

Read more

Трикови со кои на старите работи по дома ќе им дадете нова улога

Read more

Прво скокни, па кажи оп: Импресивна сцена која стана хит

Read more

Нови видеа

play_arrow

Како се снајде најбрзиот Mégane на патеката во Нирбургринг?

Read more
play_arrow

Мезе на денот: Потпечени лепчиња со лук и моцарела

Read more
play_arrow

Објавен трејлерот за петтата сезона на „Queer Eye“

Read more
play_arrow

Топ 10 преземања на фудбалски клубови што завршија неславно

Read more
play_arrow

Instagram кралица: Овошна пица

Read more
play_arrow

Запален автобус низ улиците на Санкт-Петербург

Read more
play_arrow

Парк во Бруклин со креативно решение за уживање во социјално дистанцирање

Read more
play_arrow

За сериозни: „Spartacus“ вежби за обликување тело

Read more
play_arrow

Сè што е погрешно со „Spies in Disguise“

Read more
play_arrow

Зошто е добро да се исплачете?

Read more
play_arrow

Како да направите Facebook страница за вашиот бизнис?

Read more
play_arrow

Погледнете го трејлерот за последната сезона на „13 Reasons Why“

Read more