Никол Кидман непрепознатлива за новата улога во серијата „Roar“

Никол Кидман за улогата во новата серија „Roar“ има нова фризура, па ги изненади фановите откако објави фотографија од снимањето.

Кидман ќе глуми во серијата со Синтрија Ериво, Мерит Вевер и Алисон Бри. Серијата е правена според истоимената книга со кратки раскази на писателката Сесилија Ахерн.

Серијата ќе има осум епизоди кои ќе траат по половина час, а секоја епизода ќе биде раскажана од женска перспектива, пишува Daily Mail.

Книгата е збирка од 30 кратки приказни кои детално ги опишуваат различните искуства и проблемите во животот на жените.

Актерката во последно време беше ангажирана во многу серии, меѓу кои е и „Nine Perfect Strangers“ која се снимаше на почетокот на оваа година. Исто така ќе глуми во „Being The Ricardos“, новиот биографски филм на Арон Соркин.

реклама

Откритие што менува сѐ: Човечки стапалки стари 23.000 години најдени во Ново Мексико

Read more

Го „уби“ Куман со поглед - младиот Пуиг ги освои фановите на Барса

Read more

Како за 5 секунди да откриете дали месото е свежо?

Read more

Филипче: Од средината на октомври нова мерка - ќе може да функционираат само целосно вакцинирани граѓани

Read more

Филм & ТВ

Како звучи Кристен Стјуарт како принцезата Дијана: Двеминутен трејлер

Read more

Family Guy ја објаснува вакцинацијата на начин што секој може да го разбере

Read more

Официјален трејлер за трилер хоророт „Night Teeth“

Read more

22 септември 1994, беше прикажана првата епизода од култните „Friends“

Read more
 

Сцена

  • play_arrow

Како звучи Кристен Стјуарт како принцезата Дијана: Двеминутен трејлер

Читај повеќе
  • play_arrow

Family Guy ја објаснува вакцинацијата на начин што секој може да го разбере

Читај повеќе
  • play_arrow

Официјален трејлер за трилер хоророт „Night Teeth“

Читај повеќе
  • play_arrow

22 септември 1994, беше прикажана првата епизода од култните „Friends“

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 филмови за вонземјани инспирирани од вистински настани

Читај повеќе

Почина актерот Вили Гарсон, познат по улогата во „Sex and the City“

Читај повеќе
  • play_arrow

„The Handmaid’s Tale“ постави нов рекорд кој не е за фалење

Читај повеќе
  • play_arrow

Објавен првиот тизер за продолжението на „Sex and the City“

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Читај повеќе