Нова серија на Netflix – егзистенцијалната комедија „Living with Yourself“

Ако сте љубители на ТВ-серии, особено на добри драми и црни комедии, оваа есен ќе имате нови наслови на репертоарот.

„Living with Yourself“ е нова серија на стриминг платформата Netflix, егзистенцијална комедија што го поставува прашањето: Дали навистина сакаме да бидеме подобри?

Мајлс Елиот е човек кој се мачи да се пробие низ животот. Ќе одлучи да направи нов спа третман што ветува дека ќе го направи „подобра личност“, но дури подоцна ќе дознае дека во меѓувреме всушност бил заменет, буквално, со подобра верзија на него.

Пол Рад ја игра главната улога во приказната раскажана од неколку перспективи, со преплетени животи, сместена во осум епизоди.

Сценариото е на Тимоти Гринберг, добитник на награда Еми, а режијата на Џонатан Дејтон и Валери Фарис.

„Living with Yourself“ има премиера на 18 октомври на Netflix. Првиот трејлер за серијата може да го погледнете ТУКА.

реклама

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Read more

Гаф на романски министер стана хит на социјалните мрежи

Read more

Советот на Европа предупреди за биотероризам по пандемијата на COVID-19

Read more

Силно невреме во северниот дел на Хрватска

Read more

Филм & ТВ

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Read more

„Исцелител“ вечерва премиерно на МРТ

Read more

Објавен трејлерот за петтата сезона на „Queer Eye“

Read more

Шарлиз Терон е бесмртна хероина во акцијата „The Old Guard“

Read more

Сцена

  • play_arrow

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Читај повеќе

„Исцелител“ вечерва премиерно на МРТ

Читај повеќе
  • play_arrow

Објавен трејлерот за петтата сезона на „Queer Eye“

Читај повеќе
  • play_arrow

Шарлиз Терон е бесмртна хероина во акцијата „The Old Guard“

Читај повеќе
  • play_arrow

Сè што е погрешно со „Spies in Disguise“

Читај повеќе
  • filter

Како би изгледале познатите филмови со други актери во главната улога?

Читај повеќе
  • play_arrow

Погледнете го трејлерот за последната сезона на „13 Reasons Why“

Читај повеќе

Брнабиќ: Exit ќе се одржи во август

Читај повеќе

Питер Динклиџ и Џејсон Момоа ќе глумат во хорор филм

Читај повеќе