Новиот смартфон OnePlus 8 пристигнува во април

Новите рендери објавени на Тwitter се однесуваат на новата OnePlus 8 серија на мобилни телефони кои ќе бидат достапни во три нови бои.

Новите бои се Interstelar Glow(комбинација од црвена и виолетова) и Glacial зелена и Onyx црна боја. Засега не е познато дали трите нови бои ќе бидат во понуда и за OnePlus 8.

OnePlus 8 pro ќе има 6,78-инчен QHD+ екран со фреквенција на освежување од 120 Hz, LODDR5 RAM, четири задни камери, батерија со капацитет од 4.510 mAh.

Смартфонот ќе биде водоотпорен според IP68 стандардот и ќе поддржува 30W безжично полнење.

Помалиот модел OnePlus 8 ќе има 6,55-инчен FHD+ екран, фреквенција на освежување од 90Hz, три задни камери, LPDDR4X RAM, батерија со капацитет од 4.300 mAh, но нема да има безжично полнење.

И двата уреда ќе добијат Qualcomm Snapdragon 865 5G процесор.

На пазарот пристигнуваат во април.

реклама

Америка е на раб на граѓанска војна, полицијата клекна пред демонстрантите

Read more

Нови 89 случаи на заразени со коронавирусот, починати 7 лица

Read more

Храна која го намалува нивото на тестостерон

Read more

Филипче: Огромен дел од новозаразените не се придржувале до мерките

Read more

Мобилни

Како би можело да изгледа Galaxy Note 20?

Read more

Xiaomi подготвува смартфон на преклоп со ротирачки камери?

Read more

Познато кога ќе биде претставен Samsung Galaxy Note 20

Read more

Samsung го претстави Galaxy S20 Tactical Edition наменет за војници

Read more

Гик

Како да го полните телефонот за да ви трае подолго батеријата?

Читај повеќе

Се тестира технологија за 6G мрежа

Читај повеќе
  • play_arrow

Историски момент: SpaceX астронаутите пристигнаа на МВС

Читај повеќе
  • play_arrow

Лет со целосно електрична Cessna

Читај повеќе
  • play_arrow

SpaceX и НАСА полетаа кон МВС

Читај повеќе

Microsoft заменува новинари со роботи

Читај повеќе

Трол-фарми од Македонија и Филипините ширеле дезинформации за COVID-19

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Во последен момент - Space X и НАСА го одложија историското лансирање на Falcon 9

Читај повеќе
  • play_arrow

SpaceX и НАСА лансираат астронаути во вселената, следете во живо

Читај повеќе