Од двокатен автобус направиле дом од соништата

Чарли Меквикар и нејзиниот партнер Лук Вокер одлучиле да живеат заедно, но не сакале да купат куќа за која ќе треба да издвојат многу пари.

Бидејќи не сакале да градат куќа, си купиле двокатен автобус и го преуредиле за да биде функционален дом.

По 1 година го претвориле автобусот во дом од соништата и се вселиле во него.

На приземјето има кујна, дневна соба, канцеларија и тоалет, а на вториот кат има спална соба, гардеробер и када.

Автобусот го купиле за 2.500 фунти, а за неговото преуредување издвоиле 15.000 фунти.

реклама

Како изгледаат првите Viber стикери со македонски знаковен јазик?

Read more

Русија официјално ги прогласи САД и Чешка за непријателски држави

Read more

Ненаситни за секс: Хороскопски знаци со најсилно либидо

Read more

Какви промени да очекувате ако трчате редовно цел месец?

Read more

Архитектура

Архитектура на иднината: Како треба да изгледа една „зелена“ зграда?

Read more

Во Египет ќе се гради новата највисока зграда во светот

Read more

Најскапите градежни грешки на светот

Read more

Пловен град ќе ги спасува Малдиви од катастрофа

Read more
 

Магазин

  • play_arrow

Какви промени да очекувате ако трчате редовно цел месец?

Читај повеќе
  • play_arrow

За меки стапала - домашен спа педикир со две состојки

Читај повеќе
  • play_arrow

Принц Хари: Стисни заби и заврши си ги должностите? Не го сакав тоа

Читај повеќе

Ненаситни за секс: Хороскопски знаци со најсилно либидо

Читај повеќе
  • play_arrow

Лосос на три начини

Читај повеќе

Кои се протоколите и условите за патување и престој во Грција?

Читај повеќе

Зголемувањето на дозата на антибиотици може да „зајакне“ некои бактерии

Читај повеќе
  • play_arrow

Мислиш дека ги знаеш најпознатите лого дизајни?

Читај повеќе
  • play_arrow

Како да му пристапите на куче на безбеден начин?

Читај повеќе