Октоподи - неверојатни суштества

Октоподите важат за едни од најмистериозните и најневеројатните суштества кои живеат на нашава планета. Толку многу работи ги разликуваат од сите останати живи организми што дури и делуваат дека се со вонземно потекло, во што и многумина теоретичари на заговори веруваат.

Сите октоподи се отровни, но најголемиот дел имал многу слаб отров, па не се опасни по луѓето. Но, постои еден и тоа многу мал вид кој со својот отров може одеднаж да убие 30-ина луѓе.

реклама

Вести

Научниците се на работ на откритие со кое се бришат лошите спомени

Read more

Американците вооружаа робот: Terminator беше предупредување, а не упатство

Read more

Синтетиката во производите за широка потрошувачка се поврзува со рана смрт

Read more

Дали Хелените ја откриле Америка многу пред Колумбо?

Read more

Нови видеа

play_arrow

Lamborghini Huracan Turbo или Kawasaki H2R - кој е побрз?

Read more
play_arrow

Фејл компилација на неделата

Read more
play_arrow

Како да слабеете без да броите калории?

Read more
play_arrow

Фејл компилација со најсмешните незгоди ширум светот

Read more
play_arrow

Искрен трејлер за „Squid Game“

Read more
play_arrow

Зошто ни е потребен витаминот Д3?

Read more
play_arrow

Како шеќерот ни влијае на мозокот?

Read more
play_arrow

Топ 10 најмузикални моменти на „The Big Bang Theory“

Read more
play_arrow

Има пет типови на луѓе според тоа како ги трошат парите

Read more
play_arrow

Објавен тизер за второто продолжение на последната сезона на „La Casa de Papel“

Read more
play_arrow

Објавен трејлерот за третата сезона на хит серијата „Narcos: Mexico“

Read more
play_arrow

Проверете дали знаете кои „факти“ за спиењето се само митови

Read more