Oppo подготвува смартфон на преклоп со 7-инчен екран

Повеќе компании работат на телефони на преклоп, а меѓу нив е и компанијата Oppo.

Xiaomi го претстави Mi Mix Fold, а кинеските медиуми пишуваат дека сега на ред е Oppo. Оваа компанија подготвува смартфон на преклоп кој од внатрешната страна ќе има 7-инчен панел на преклоп. Се работи за LTPO екран, кој е OLED панел, но штедлив.

Се очекува дека ќе биде подолг од Galaxy Z Flip и Moto Razr, а ќе има батерија од 3.500 и 4.000 mAh.

Засега не е познато кој процесор ќе користи и какви камери ќе има, а не е познато ниту кога точно ќе биде претставен.  

Тагови
реклама

Срам за репрезентацијата: Зошто Арнаутовиќ брутално ги пцуеше македонските фудбалери?

Read more

Пандев: Не издржавме, но таков е фудбалот. Против Украина одиме на сè или ништо

Read more

Дали Македонија ќе го зацементира негативниот рекорд на Украина?

Read more

Како се станува државен првак во бокс со само три месеци тренинг?

Read more

Мобилни

OnePlus го претстави смартфонот Nord CE, пристигнува во Европа

Read more

Познато кога Google ќе го претстави смартфонот на преклоп

Read more

Што ново претставија од Apple на првиот ден од WWDC?

Read more

Новиот iPhone 13 ќе добие поголема батерија

Read more
 

Гик

Јадрото на Земјата станува сѐ погусто од едната страна, научниците не знаат зошто

Читај повеќе

Погледнете го првиот трејлер за играта Forza Horizon 5

Читај повеќе
  • play_arrow

Билетот за лет во вселената со Blue Origin се продаде за 28 милиони долари

Читај повеќе
  • filter

НАСА ја склопи мегаракетата со која повторно ќе лансира луѓе на Месечината

Читај повеќе

Лето 2021: Метеоролозите прогнозираат какви жештини нѐ очекуваат годинава

Читај повеќе

Предупредување: Корисниците на Word и Outlook мора веднаш да го ажурираат својот компјутер

Читај повеќе
  • play_arrow

Роботско куче што можете да си го дозволите - што сѐ може да направи?

Читај повеќе
  • play_arrow

Epic Games ја подарува акционата авантура Control вредна 30 долари

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 нови видеоигри во јуни 2021

Читај повеќе