Откажани фестивалите Skopje sounds good и Skopje calling

Фестивалите Skopje sounds good и Skopje calling се откажани поради прогласувањето тридневна жалост по пожарот во Тетово во кој загинаа 14 лица.

„Би сакале да им изразиме најдлабоко сочувство на семејствата на починатите во оваа ужасна трагедија што се случи синоќа во Тетово. Сите што имаат купено влезници за овие настани, можат да направат рефундација на средствата во рок од наредните пет работни дена, почнувајќи од понеделник (13 септември) до петок (17 септември), соопшти Авалон продукција.

Фестивалот Skopje sounds good, како што посочуваат, требаше да се одржи денеска, а Skopje calling во петок и во сабота.

реклама

Холивудски џентлмен - Кијану Ривс никогаш не ги допира жените со кои се фотографира

Read more

Адел: Сакам да му објаснам на син ми зошто му го уништив целиот живот за мојата среќа

Read more

Автомобилските клучеви имаат опција која ретко кој ја знае

Read more

Ослободете се од висок крвен притисок: Исфрлете ги овие намирници од исхраната

Read more

МК сцена

16 октомври 2007, загина Тоше Проески

Read more

5 октомври 2007, последниот концерт на Тоше

Read more

„Преспав“ бара две деца за улоги во новата сезона

Read more

Почнува 36-тото издание на Макфест

Read more
 

Сцена

Гледањето хорор филмови ги ублажува симптомите на стрес и анксиозност

Читај повеќе
  • filter

16 октомври 2007, загина Тоше Проески

Читај повеќе

Адел: Сакам да му објаснам на син ми зошто му го уништив целиот живот за мојата среќа

Читај повеќе
  • play_arrow

Рекламниот спот за „Зоки Поки“ на РТС

Читај повеќе
  • filter

Холивудски џентлмен - Кијану Ривс никогаш не ги допира жените со кои се фотографира

Читај повеќе
  • play_arrow

„Easy On Me“: Слушнете ја новата песна на Адел

Читај повеќе

Бил Козби се соочува со нова тужба за силување

Читај повеќе

Тони Колет и Моника Белучи во комедија за мафијата

Читај повеќе
  • play_arrow

Официјален трејлер за хоророт „The Black Phone“

Читај повеќе