Пет хороскопски знаци кои важат за најголеми заводници

Според положбата на планетите, астролозите можат да откријат дали сте срамежливи, дали преземате иницијатива во врската, а меѓу останатото и дали сте добри во флертување.

Така што, ако сакате да флертувате и сте успешни во тоа, можеби припаѓате на еден од овие знаци, кои важат за најголеми заводници.

Близнаци

Освен што се духовити и друштвени, Близнаците сакаат да флертуваат со личност која ги привлекува, не со секого. Најлесно освојуваат со нивниот посебен хумор, но поседуваат и знаат доста трикови и потези со кои ја шармираат саканата личност.

Вага

Благодарение на Венера, нивната планета, Вагите сакаат флерт и предигра. Познати по нивната потреба за рамнотежа, но и по способноста работите да ги направат романтични, ретко некој останува имун на нивниот шарм.

Доста се привлечни, убави и постојано флертуваат но на природен начин, понекогаш и без да го сфатат тоа.

Риби

Изгледаат срамежливо, но флертуваат вешто. Кога ќе се одлучат да заведат некого, нивните зборови и постапки не е оставаат простор некој да ги одбие.

Лав

Сакаат секогаш вниманието да е на нив, интензивно флертуваат и се осмелуваат да ги натераат другите да обрнат внимание на нив. Знаат како да направат некој да се чувствува пријатно со нив. Делуваат како магнет.

Скорпија

Скорпиите флертуваат безобразно интензивно, на мистериозен и секси начин. Се движат со голема самодоверба и сакаат добро да го запознаат оној кој ги привлекува. Интересот на другите го задржуваат со поставување на длабоки и интересни прашања. Исто како и Близнаците, сакаат да флертуваат со некој кој ги привлекува, не со кој било.

реклама

Нови протоколи за работа за кафетериите и рестораните

Read more

Најскапиот руски автомобил се распродаде за само неколку дена

Read more

Која е новинарката што го збуни Путин?

Read more

Претставени очила кои го прекриваат целото лице, би ги носеле ли?

Read more

Љубов и секс

Која е формулата за среќен и успешен брак?

Read more

Шест јасни знаци дека време е за крај на врската

Read more

Пет митови за врските кои мора да ги знаете

Read more

Љубовта на страна, дали сексуално си одговарате со партнерот?

Read more
 

Магазин

Која е формулата за среќен и успешен брак?

Читај повеќе

Десерт на денот: Баклава со мак и јогурт

Читај повеќе

Евтини намирници кои се спас од чадот од цигари

Читај повеќе
  • play_arrow

Како вежбањето да се претвори во секојдневна навика?

Читај повеќе

Храна која треба да се јаде во есен и зима

Читај повеќе

Зошто алиштата не треба да се сушат во домот?

Читај повеќе

Пушачите имаат 80% поголема веројатност да завршат во болница поради ковид

Читај повеќе

Денешната супер Месечина на многумина ќе им оди на нерви

Читај повеќе

Лоши навики со кои си го уништувате животот

Читај повеќе