Пет причини поради кои никогаш не треба да имате врска со оженет маж

Љубовните односи често не се едноставни, па ни романтични какви што треба да бидат. Во потрага по вистинскиот, многупати се случува да наидете на погрешен маж. Меѓу нив и оние оженетите.

Постојат многу причини зошто врската со женет маж не е најпаметна одлука во животот. Со таквата врска може да повредите многу луѓе кои не го заслужуваат тоа, па и вие да завршите со скршено срце.

Тоа е едноставно погрешно

Од сите причини кои може да ги наведеме, оваа треба да биде примарна и да ве држи подалеку од женети мажи. Какви оправдувања и да постојат, никој не може да го побие фактот дека тоа едноставно е погрешно.

Си дозволувате некој да ве лаже

Една од најзначајните причини поради кои не треба да влегувате во врска со оженет човек е фактот дека му дозволувате да ве лаже. Што и да ви вети или каже, тоа ќе биде лага. Колку и да биде уверлив дека ќе си ја остави жената поради вас или некоја друга, тој лаже. Исто така лаже дека нема секс со жена му. Некои оженети мажи уживаат истовремено да имаат две жени, при што секоја верува дека е сакана.

Еднаш прељубник, засекогаш прељубник

Кога љубовница ќе стане жена на некој, нејзиното место останува празно. Мажот кој еднаш изневерил, кој е во состојба да си ја изневери жената со која е во брак, не е некој во кој може да имате доверба. Дури и да успеете да направите тој да си ја остави жената поради вас и да се омажите за него, не постои гаранција дека тој нема да го повтори тоа однесување и вас да ве изневери.

Кој сака да биде со маж кој ќе си ги остави сопствените деца?

Доколку мажот со кој сакате да имате врска е оженет и има деца, тоа е најлошата комбинација во која може да се впуштите во животот. Дали навистина сакате да бидете со некој кој може да си ги остави децата поради личните себични потреби? Размислете добро пред да направите таков чекор, последиците се тешки.

Се согласувате да бидете втората жена

Кога ќе се впуштите во врска со оженет човек, тоа значи дека свесно сте се согласиле на тоа да бидете втора во животот. Неговата сопруга и децата секогаш ќе бидат на првото место, а вие ќе му бидете резерва. Под претпоставка дека станува збор за тајна афера, односно жена му се уште не знае за вас, вие нема да може лесно да го контактирате, ниту тој ќе биде покрај вас во најважните моменти во животот.

Дали навистина сакате ваков маж покрај себе?

реклама

iPhone 14 Pro „растури“ на тестот за квалитет на камерата

Read more

Руски астролог открива кои три хороскопски знаци ќе имаат најмногу среќа во 2023 година

Read more

Што кралот Чарлс јаде за појадок?

Read more

НАСА го удрила астероидот посилно од очекуваното: Можеби му откинавме парче 

Read more

Љубов и секс

Колку сантиметри си додаваат мажите кога лажат за должината на пенисот?

Read more
Како најлесно да ги преболите бившите?

Како најлесно да ги преболите бившите?

Read more

Прашања што ќе ви покажат дали сте со вистинскиот партнер

Read more

Пет машки тајни за сексот кои секоја жена мора да ги знае

Read more
 

Магазин

Русинката Наталија Кузнецова е најсилната жена во светот

Читај повеќе
  • filter

Ѕирнете во луксузниот стан на Џенифер Лоренс во Њујорк

Читај повеќе
  • play_arrow

Најдобрите вежби за цврсти раце и грбни мускули

Читај повеќе

Зошто мајките во Холандија се најсреќни?

Читај повеќе
  • filter

Норвешка убавица: Фрида Асен

Читај повеќе

Научна метода како да го заспиете бебето за 13 минути

Читај повеќе

Кој зеленчук е здраво да го јадете свеж, а кој зготвен?

Читај повеќе

Како да спречите главоболка предизвикана од промени на времето?

Читај повеќе
  • play_arrow

Што кралот Чарлс јаде за појадок?

Читај повеќе