Пет знаци дека сте во врска со маж кој се плаши од долга врска и брак

Некои мажи се плашат од врзување, долги врски и брак. Следниве знаци би требало да ви го вклучат алармот дека сте во врска со ваков маж.

Сите врски му биле кратки
Неговата листа на врски е предолга, а сите биле кратки. Секогаш има подготвен одговор на прашањето зошто тоа било така, од типот „Не сум ја нашол вистинската”, „Не сум бил подготвен да се смирам”, „Немав многу време” и слични изговори.

Сè му здосадува брзо
Кога ќе ве освои, повеќе не сте му интересни, чувствувате дека се оддалечува без причина. Причината за тоа е дека сè во животот, па така и врските му здосадуваат брзо. 

Сака врска на далечина
Ваквите типови на мажи не сакаат блискост, која за нив претставува закана. Исто така, за нив е карактеристично што се гледаат со партнерки кои живеат далеку, бидејќи така имаат поголема слобода и не сакаат да се врзат.

Не ве цени и превртлив е
Ваквиот тип на мажи сакаат да одлучуваат и секогаш го планираат вашето заедничко време и ве принудуваат да се прилагодувате. Исто така, често го менуваат расположението, па еден ден ве обожуваат, а наредните денови не се јавуваат на тлефон, не одговараат на пораки и доколку одговорат - прилично се ладни. Кога ќе ви се јави, има спремен изговор и извинување дека не се јавил поради обврски на работа.

Избегнува разговор за врската и ви набива чувство на вина
Секогаш пробува да се извлече од разговор за вашата врска и ја менува темата или ја врти на шега. Ваквите мажи често ќе ви набиваат чувство на вина, кога нема да го задоволите тоа што е невозможно. Во нормални врски ова не се прави, а имајте на ум дека вие не сте виновни.

Тагови
реклама

Порано беше светска шампионка, денес е ѕвезда на сајт за возрасни

Read more

Заев: Со ДУИ, БЕСА и ДПА заедно ќе настапиме на локалните избори

Read more
Скопјанец ја претепал мајка си бидејќи не му купила ракија

Скопјанец ја претепал мајка си бидејќи не му купила ракија

Read more
Топ 10 најдобри видео игри за 2017 година

Топ 10 најдобри видео игри за 2017 година

Read more

Љубов и секс

Пет причини зошто луѓето остануваат во токсична врска

Read more

Најлесно ќе се вљубите во овие знаци, создадени се за љубов

Read more

Секс без табуа: За што најчесто фантазираат мажите и жените?

Read more

Пет совети за првото сексуално искуство во животот

Read more
 

Магазин

Истражување: Чоколадото помага за согорување на маснотии и губење килограми

Читај повеќе

Навики кои се штетни за менталното здравје

Читај повеќе

Рецепт на денот: Пилешка салата

Читај повеќе

Што не треба да јадете по тренинг?

Читај повеќе
  • play_arrow

Фејл компилација на неделата

Читај повеќе
  • play_arrow

Зошто Кина сака да гради канал до Дунав преку Вардар?

Читај повеќе

Горда, страсна, театрална: Таква е Лавицата

Читај повеќе
  • play_arrow

Застрашувачки момент кога ајкула ненадејно тргна кон пливач

Читај повеќе

Шест работи кои биле бизарно нелегални во средновековна Европа

Читај повеќе