Погледнете го првиот трејлер за новата „Gossip Girl“

HBO Max денеска преку платформата YouTube го претстави првиот трејлер за продолжението на серијата „Gossip Girl“.

Девет години по завршувањето на снимањето на оригиналната серија, пристигнуваат нови епизоди кои ќе го следат животот на богатите деца од Апер Ист Сајд во Њујорк.

Во трејлерот, во кој доминира песната „Super Rich Kids“ на Френк Оушн, се појавува новата генерација на привилегирани потомци на богатите, со Џордан Александер која навидум потсетува на ликот на Блер од оригиналната серија.

Потоа, тука е постојаната закана од „Озборувачката“, која доби модерен живот во форма на профил на Instagram. Снимки од епски забави, модни ревии и тајни бакнежи го заокружуваат двоминутниот трејлер, гарантирајќи интриги дури и за најтврдокорните фанови на првиот дел.

Деталите досега беа чувани во тајност, а овој трејлер даде најголем увид во новите епизоди досега. HBO Max претходно само ги објави имињата на ликовите со кратки описи на Instagram.

Според најавата, се чини дека Џулиен Каловеј (Џордан Александер) е водач на групата, заедно со Ото „Оби“ Бергман IV (Илај Браун) како нејзино момче. Зоја Лот (Витни Пик) е новата девојка во градот.

Во серијата играат уште Томас Доерти, Тави Гевинсон, Емили Алин Линд, Еван Мок, Сион Морено и Савана Ли Смит. Продолжението ветува дека ќе истражи како се променија социјалните медиуми и њујоршкиот пејзаж по завршувањето на оригиналната серија во 2012 година.

Продолжението го разви Џошуа Сафран, кој беше сценарист и извршен продуцент на оригиналната серија.

Премиерата на новото продолжение на „Gossip Girl“ е закажана за 8 јули на HBO Max.

реклама

Порано беше светска шампионка, денес е ѕвезда на сајт за возрасни

Read more

Заев: Со ДУИ, БЕСА и ДПА заедно ќе настапиме на локалните избори

Read more
Скопјанец ја претепал мајка си бидејќи не му купила ракија

Скопјанец ја претепал мајка си бидејќи не му купила ракија

Read more
Топ 10 најдобри видео игри за 2017 година

Топ 10 најдобри видео игри за 2017 година

Read more

Филм & ТВ

Меган Фокс во секси издание за Basic

Read more

Пораснаа ќерките на Силвестер Сталоне

Read more

Сѐ што е погрешно во „Wedding Crashers“

Read more

Како изгледа денес славниот Мич од серијата „Baywatch“?

Read more
 

Сцена

10 години од смртта на Ејми Вајнхаус – музичката икона која не сакаше да биде славна

Читај повеќе

Меган Фокс во секси издание за Basic

Читај повеќе
  • play_arrow

Тејлор Свифт најплатена музичарка за 2020 година

Читај повеќе

Пораснаа ќерките на Силвестер Сталоне

Читај повеќе
  • play_arrow

Сѐ што е погрешно во „Wedding Crashers“

Читај повеќе

Како изгледа денес славниот Мич од серијата „Baywatch“?

Читај повеќе
  • play_arrow

„The Last Duel“ трејлер: Историска драма со Мет Дејмон и Бен Афлек

Читај повеќе
  • play_arrow

20 години cinEdays: Доделени наградите на јубилејното издание

Читај повеќе

Гледачите ги избраа најдобрите акциони филмови на сите времиња

Читај повеќе