Погледнете го трејлерот за „Suspicion“ со Ума Турман

Стриминг сервисот Apple TV+ го објави првиот трејлер за новата серија „Suspicion“. Станува збор за англиска адаптација н а израелска ТВ-драма, а главната улога ја толкува славната холивудска актерка Ума Турман.

Ја гледаме Ума во улогата на Кетрин Њуман, Американка чиј син е киднапиран од четири маскирани лица. Сомнежот паѓа на четворица Британци кои се наоѓаат во истиот хотел каде е киднапиран синот, и тоа во време кога е извршено злосторството. Станува збор за двајца мажи и две жени за кои не постојат докази дека се познаваат од претходно.

Тие мораат да ја докажат својата невиност пред британските и американските истражни органи, но и на јавноста, која веќе ги смета за киднапери. Работите дополнително се комплицираат кога обвинетите ќе станат параноични и почнуваат да се сомневаат една во други.

Првите две епизоди од серијата ќе бидат достапни на Apple TV+ од 4 февруари, по што секој петок премиерно ќе бидат прикажани останатите епизоди.

Remote video URL

 

реклама

Зошто почна да паѓа вредноста на доларот?

Read more

Дали Путин ја прави истата грешка поради која Хитлер ја загуби војната?

Read more

Секс во вселената – една од најтешките задачи на НАСА

Read more

Пет причини зошто треба почесто да имате секс

Read more

Филм & ТВ

Креаторот на „Squid Game“ за новата сезона: Човештвото ќе биде ставено на тест

Read more

Романтиката меѓу Џони Деп и неговата адвокатка е тактика

Read more

Продуцентот на „Pirates of the Caribbean“ откри дали Џони Деп ќе се врати во новиот филм

Read more

Netflix го објави трејлерот за новата серија „Resident Evil“

Read more
 

Сцена

Како „Битлси“ пишувале љубовни песни?

Како „Битлси“ пишувале љубовни песни?

Читај повеќе

Креаторот на „Squid Game“ за новата сезона: Човештвото ќе биде ставено на тест

Читај повеќе

Романтиката меѓу Џони Деп и неговата адвокатка е тактика

Читај повеќе
  • play_arrow

Џеј Ло: На публиката сакам да ѝ дадам содржина, не само тресење на задникот

Читај повеќе
  • play_arrow

Првото EP на Пијан Славеј е сè што ни треба ова лето

Читај повеќе

Продуцентот на „Pirates of the Caribbean“ откри дали Џони Деп ќе се врати во новиот филм

Читај повеќе
  • play_arrow

Netflix го објави трејлерот за новата серија „Resident Evil“

Читај повеќе

Брус Вилис фотографиран прв пат по објавата дека страда од афазија

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Почна 75. Кански филмски фестивал

Читај повеќе